Нацбанк з 1 жовтня 2019 року виводить з обігу монети номіналом 1, 2, 5 копійок, повідомляє прес-служба НБУ. А з 25 жовтня 2019-го вводить в обіг банкноту нового номіналу - 1000 гривень.
Крім цього, НБУ планує в 2019 році ввести в обіг монету номіналом 5 грн.
З обігу поступово буде виведено і монету номіналом 25 копійок, яка поки що залишиться платіжним засобом.
Громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів впродовж наступних 3 років у банках України. При цьому впродовж першого року від дати вилучення монет з обігу - до 30 вересня 2020 р. включно - у всіх відділеннях українських банків; впродовж 3 років з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2022 р. включно - в Національному банку та уповноважених банках ("Ощадбанк", "ПриватБанк", "Райффайзен Банк Аваль").
Копійками, які підлягають вилученню, можна буде розраховуватися. Але ті монети, які вже потраплятимуть в банки, повертатися назад в оборот не будуть, і таким чином їх поступово стане менше.
Після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот. Так обіг української валюти стане більш впорядкованим, - запевнив глава НБУ Яків Смолій.
На лицьовій стороні нової банкноти в 1000 грн. зображено портрет Володимира Вернадського - філософа, натураліста, засновника цілої низки нових галузей науки - геохімії, біохімії, радіогеології, засновника і першого президента Української академії наук, створеної у 1918 році. Його обрано за видатний внесок в історію України. На зворотному боці купюри надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України. Розмір нової банкноти 75 х 160 мм. Основний колір - блакитний.