Склалося враження, що деякі інтернет-сайти задля так званих «кліків» намагаються якомога більше залякати свою аудиторію. Так, страх приваблює інтерес, це читається, коментується тощо, хоча не раз траплялися випадки, коли інформація виявлялася неправдивою. Більш того, вона інколи реально шкодила людям.
Наведу такий приклад – ЗМІ розповсюдило інформацію, що в одному з райцентрів виявили хворого на коронавірус. Містечко невелике, тож одразу пішов поголос про конкректну особу. І хоча через кілька днів прийшли результати аналізів, що цієї страшної хвороби у нього немає, але, як то кажуть, потяг пішов…
Почнемо з того, що, власне, обов’язок журналістів полягає у забезпеченні громадськості перевіреною та зрозумілою інформацією. Особливо під час певної кризи. Тут вкрай необхідно знайти баланс між інформуванням людей про реальний стан речей та розпалюванням почуття страху. Через великий потік інформації та швидкий розвиток соціальних мереж люди здебільшого звертають увагу на заголовки і це дає їм поштовх для певних висновків, чуток і навіть пліток. Тому варто використовувати заголовки, які відображають суть ситуації, а не створюють сенсації. Відповідно, й так само підходити по перевірених джерел інформації.
Зокрема, в Україні запустили сайт «По той бік пандемії», де зібрано відповідні матеріали. Це спільна платформа українських журналістів та фактчекерів з перевірки інформації про коронавірус. Там вже є понад сто перевірених матеріалів на цю тему, які розподілені на фейки, маніпуляції та правду про пандемію. Тому давайте інформувати людей про реальний стан речей, а не шукати популярності, нагнітаючи і так не просту ситуацію.