На Закарпатті горіла Долина нарцисів

Такою була Долина нарцисів до пожежі

Кілька днів тому в Карпатському біосферному заповіднику, що знаходиться в Хустському районі Закарпатської області, майже повністю була знищена вогнем знаменита і єдина в Україні Долина нарцисів. Про це повідомили в прес-центрі ДСНС.

Рятувальники ліквідовували пожежу кілька годин. Скільки гектарів заповідника вигоріло і хто винен у надзвичайній ситуації, ще уточнюють.

«Чиясь недбалість і дурість ледь не знищила „родзинку“ Закарпаття — Долину нарцисів. Закарпатці, ви серйозно? Невже спрага спалювання торішнього сухостою сильніша ніж здоровий глузд? Припиніть практику „вогневого“ збирання і краще зробіть щось корисне для нащадків», — написали у відомстві.

«Долина нарцисів» є унікальним ботанічним об'єктом, де знаходиться найбільша в Середній Європі ділянка зростання нарциса вузьколистого. Популяція збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. Нарцис вузьколистий занесено до Червоної книги України. Десятками років цю красу мали можливість споглядати сотні тисяч туристів не лише з України, а й з-за кордону. Нині її фактично знищено і потрібно чимало часу, щоб відновити популяцію нарцисів.

* * *

Лише за останні дні на Закарпатті було зафіксовано кілька десятків пожеж через спалювання сухої трави в різних районах області. У двох випадках вогонь пошкодив будівлі, ще два загоряння сухостою привели до пожеж на території лісгоспів.

Тож влада і Державна служба з надзвичайних ситуацій укотре звертається до громадян з вимогою припинити спалювати суху траву і листя, адже вогонь часто перекидається на сусідні території і тоді знищує не лише сухостій, а й величезні території живих насаджень, місцеву фауну, а також, як свідчать зведення відомства, є загрозою для життя і здоров'я людей.