Кількість прикарпатців, у яких виявляють коронавірус, постійно зростає. Особливо це стосується обласного центру як найбільшого населеного пункту в регіоні. На нашому сайті – galychyna.if.ua – ми щодня оновлюємо ту статистику. Скажімо, на вівторок, 24 листопада, в області виявили 530 нових випадків інфікування. І такий показник з невеликими коливаннями вже «звичний» як на останні кілька тижнів. Але він удесятеро вищий за квітневу статистику…
– Та все ж за нашими дослідженнями і наявними даними ні в Івано-Франківську, ні на Прикарпатті загалом немає другої хвилі COVID-19, як про це подейкують, – вважає начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міськвиконкому Марія БОЙКО. – Фактично з травня маємо стале зростання захворювання на коронавірус серед населення нашого краю. Тобто триває перша хвиля… Втім, ситуація залишається доволі складною.
– Яка прогнози щодо її розвитку?
– Переживаємо стрімку динаміку зростання цього захворювання. І, на жаль, маємо невтішні прогнози МОЗ, за якими в Україні орієнтовно за листопад можемо мати до 400-450 тисяч хворих, а в грудні – й до 800 тисяч.
– То що маємо робити?
– Маємо з розумінням ставитися до роботи працівників поліклінік і лікарень, маємо берегти медиків, на плечі яких лягло колосальне навантаження, і шанувати та пильнувати здоров’я і власне, і свого ближнього.
– Чи виправдає себе запропонований урядом локдаун вихідного дня, чи слід запровадити жорсткіший карантин?
– Безумовно, що теперішні обмеження позитивно позначаться на динаміці захворювання. Але все ж у разі погіршення ситуації уряд, очевидно, вдасться до жорсткіших заходів. Загалом прогнозуємо, що перші два місяці зими будуть вельми тяжкими. Втім, якщо ми запровадимо повний локдаун, то, на мою думку, поставимо Україну на коліна й занапастимо її. За такої ситуації має бути високий рівень відповідальності кожного в суспільстві. На перше місце знову виходять потреби істотного обмеження особистих контактів, дотримання соціальної дистанції між людьми в побуті, ретельне дотримання маскового режиму й особистої гігієни.
– Сфера соціального обслуговування населення, врешті, як і економіка загалом – на межі виживання…
– Так, це сильний удар по бізнесу у сфері харчування. Та все ж ресторани, бари, кав’ярні не можуть працювати у вихідні, як раніше, а тільки «на винос». Це тимчасові заходи, і пам’ятаймо, що йдеться про здоров’я наших краян. Як слушно хтось сказав, карантинні заходи жорсткі для бізнесу, але вони милі для людського життя. Коли ж матимемо високий рівень відповідальності перед собою, родиною, громадою, дотримуватимемось рекомендацій лікарів, будемо одностайні в усвідомленні всієї складності ситуації й робитимемо все для профілактики COVID-19, то цілком можливо, що нам вдасться уникнути критичної точки рівня захворювання як на Прикарпатті, так і в Україні. Погодьтеся, що виконання таких нагальних рекомендацій, як уникнення великих скупчень народу, зокрема весіль, днів народжень, корпоративів тощо, залежить тільки від нашої доброї волі. Марія Коли матимемо високий рівень відповідальності перед родиною, громадою, дотримуватимемось рекомендацій лікарів, то цілком можливо, що нам вдасться уникнути критичної точки…