На шляху до екоіндустріальної столиці. Понад дві тисячі нових робочих місць: у Калуській громаді запрацює новий промисловий парк

Понад дві тисячі робочих місць створять у Калуші завдяки заснуванню в місті нового індустріального парку «Калуш Продакшен», рішення про внесення якого до Реєстру індустріальних (промислових) парків (РІПП) ухвалив Кабінет Міністрів. За інформацією Міністерства економіки, ініціатор створення парку – ТОВ «Хімзавод Калуш». Виробничі потужності парку охоплюватимуть випуск хімічних речовин і продукції, меблів, готових металевих виробів (окрім машин та устаткування), неметалевої мінеральної продукції, паперу та гумових і пластмасових виробів.

Ілюстративне фото.

Проєкт передбачає розвиток інфраструктури, що створить сприятливі умови для залучення інвесторів, розширення промислових потужностей і стимулювання економічного зростання у регіоні.

«Калуш Продакшен» – це вже третій індустріальний парк у Калуській громаді. Як ми вже повідомляли, тут працює приватний індустріальний парк «Kalush industrial HUB», який у серпні 2021 року було внесено до РІПП. У березні цього року до названого реєстру також внесли муніципальний індустріальний парк «Галіція».

Голова Калуської громади Андрій Найда у розмові з журналісткою «Галичини» підкреслив, що відповідно до стратегії розвитку Калуш має стати екоіндустріальною столицею Західної України. З огляду на це вже потрібно готувати майданчики для розвитку бізнесу, у тому числі релокованого. «Ми розуміємо, що індустріальний парк «Калуш Продакшен» – це робочі місця для жителів нашої громади, це податки в місцевий бюджет, що дасть змогу різнобічно розвивати громаду. Тому індустріалізація нашої громади – це пріоритет, це її майбутнє. І виконання нашої стратегічної місії – створення екоіндустріальної столиці Західної України.

Директорка ТОВ «Хімзавод Калуш» Лілія Витвицька у коментарі для «Галичини» зазначила: «Наш парк розташований у найпотужнішій промисловій зоні, в межах якої наявні всі передумови та заплановано підведення комунікацій з достатнім запасом потужності. Крім цього, він має значні переваги, які забезпечують його привабливість для потенційних користувачів та високу перспективність. Ми плануємо значно розширити територію і сподіваємось на успішний розвиток та залучення великих підприємств різних галузей, зокрема й тих, що змушені були перемістити свої виробництва через війну.

Ми віримо в успішну реалізацію нашого проєкту задля залучення інвестицій в економіку міста, розвиток сучасної виробничої та промислової інфраструктури, підвищення рівня зайнятості жителів Калуської громади. Впевнені, що парк стане двигуном економічного розвитку Західного регіону, стимулюючи зростання промисловості та залучення інвесторів».

– Війна в Україні спричинила значні економічні труднощі, зокрема через руйнування промислових потужностей, втрату інфраструктури та зменшення інвестиційної привабливості багатьох регіонів, – розповідає виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій CТЕФАНЧУК. – Відновлення економіки потребує нових рішень, і створення індустріальних парків може відіграти ключову роль у цьому процесі.

Індустріальні парки сприяють залученню інвестицій, створенню нових робочих місць і відновленню місцевих економік. Нині вони можуть стати осередками економічного відродження регіонів, надаючи бізнесу не лише податкові пільги, а й готову інфраструктуру, яка критично важлива після руйнувань війни.

Нинішнього року в Україні зареєстровано понад 90 індустріальних парків, проте лише близько 20 з них функціонують на повну потужність. Державна підтримка, яка охоплює податкові пільги, – звільнення від податку на прибуток на 10 років, ПДВ і мита на імпорт обладнання, робить ці парки привабливими для бізнесу, особливо в умовах, коли підприємствам потрібно швидко відновити діяльність.

Для територіальних громад індустріальні парки означають нові робочі місця, збільшення податкових надходжень у місцеві бюджети й покращення інфраструктури. Крім цього, громади, де працюють такі парки, стають привабливішими для інвесторів завдяки підтримці місцевої влади, яка може надавати податкові пільги.

Отже, індустріальні парки є важливим інструментом для економічного відновлення, забезпечуючи сталий розвиток та економічне зростання для громад. Тим паче тепер, коли кожну гривню сплачених податків спрямовують на підтримку армії та зміцнення обороноздатності України. Чим більше податкових надходжень, тим більше ресурсів отримують військові для забезпечення фронту сучасною технікою, озброєнням та амуніцією. Відповідно збільшення доходів від податків прямо впливає на силу та міць країни, що дає змогу ефективніше захищати її незалежність і наближати перемогу…

Редактор відділу газети “Галичина”