На щорічному форумі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) розмовляли про щастя. Президент України розповів про своє бачення

12-14 вересня цього року в Києві відбувається 16-та щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії під девізом «Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі». Понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 26 країн беруть участь у конференції, організованій YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Форум присвячений темі державного управління заради щастя, зокрема аналізу основних проблем сьогодення, пов'язаних з цим. Також буде представлено результати нового всесвітнього дослідження на тему щастя й державного управління.

Соціологічні дослідження в Україні показали, що більшість громадян вважатиме себе щасливими, лише якщо їхні діти та внуки будуть щасливими, і не обов’язково на Батьківщині. Тобто для себе особисто вони доброго у своїй країні вже нічого не бачать й ні на що не сподіваються. І хоча деякі політики (іноземні у тому числі) на форумі висловлювали думку, що не в грошах щастя (ну, зрозуміло ж, вони не знають, як це жити у бідності), а також, що у кожного своє розуміння поняття щастя і начебто не все залежить від влади, все ж дійшли спільної думки про те, що керівництво держави першочергово має дбати про покращення добробуту своїх громадян, аби вони почувалися щасливішими.

У форумі взяв участь Президент України Володимир Зеленський. Після промови звільненого з російського полону режисера Олега Сенцова і обіцянки повернути всіх українських бранців на Батьківщину він розповів про своє розуміння щастя для держави і українців.

Це коли він бачить щасливу родину, в якій всі члени живі, а не воюють чи перебувають у полоні; коли старше покоління - дідусі й бабусі - отримують нормальну пенсію, аби достойно доживати старість – подорожувати світом, добре лікуватися, а не оббивати пороги байдужих і корумпованих лікарів та дорожезних аптек; коли молодь не шукає щастя за кордоном (навчання, робота і мрія про постійне проживання); коли годувальнику сім’ї – підприємцю-бізнесмену – не доводиться для втримання свого бізнесу проходити дев’ять кіл пекла реєстрації власної справи, давати хабарі різним інстанціям чи зі своїми вищими освітами гарувати на закордонних панів (і наших українських теж), втрачаючи власну гідність. А ще - коли вся ця сім’я, вмикаючи телевізор, не бачитиме щодня новини про те, як черговий корупціонер вийшов з-під варти під заставу; як знову якийсь чиновник п’яним за кермом збив людину й уник покарання, а правоохоронні органи все це допустили, і на десерт - новини про підвищення цін на комунальні послуги. Коли українцям не потрібно буде думати про втечу з країни, бо тут війна, бідність, несправедливість і ніякого захисту та порятунку...

Гіршою бідою за нещастя Зеленський вважає лише приреченість. А щасливе майбутнє для України бачить у подоланні ворогів зовнішніх і внутрішніх - війну, бідність, корупцію, заздрість і т. п. Подолати бідність потрібно завдяки виведенню економіки з тіні і відкритому ринку, поверненню заробітчан на Батьківщину, знищенню таких явищ, як монополії, рейдерство і контрабанда, а також захисту приватної власності.

З метою подолання зовнішнього ворога Президент на форумі звернувся до міжнародного співтовариства з проханням не знімати санкції з Росії, яка продовжує воювати з Україною. Він наголосив, що міжнародні партнери думають про зняття санкцій, аби не втратити власні гроші. Але ж Україна втрачає людей... Санкції – це ті самі жорсткі податки, які необхідні для світового порядку, вони насправді є дієвим засобом дипломатії. Це податок заради миру, і поки він не буде відновлений, санкції мають бути збережені.

Також Зеленський запевнив, що Україна працює над питаннями повернення окупованих Росією територій і решти українських полонених. І саме дипломатичним шляхом. Він висловив думку і про миротворців на Донбасі: щоб не повторити абхазького і придністровського сценарію, потрібно добре продумати, як це правильно зробити, аби потім був відкритим шлях до повернення Криму і Донбасу до складу України.

Президент України розповів на форумі і про майбутні проекти, які заплановано реалізувати в країні для подальшого її розвитку - запросив іноземний бізнес інвестувати в низку проектів в Україні під його особисті гарантії:

  • проект іригації у південних регіонах країни, зокрема в Херсонській області;
  • проект міжуніверситетський IT-кластер у Харкові;
  • створити в Києві центр кіновиробництва;
  • заснувати новий курорт на узбережжі Чорного моря - абсолютно нове українське місто, з нуля;
  • створити нові гірськолижні курорти;
  • збудувати масштабний парк розваг для гостей зі Східної та Центральної Європи.

Далі Зеленський заявив, що щасливий, бо не був учасником корумпованих схем і не причетний до корупції, що статус президента його не змінив і що йому вдається робити якісь зміни в країні, а тому щасливий бути главою Української держави, адже його ініціативи й далі підтримують громадяни. «Чим більше в нас не вірять, тим більше у нас виходить. Так було з президентськими виборами, так було з парламентськими, так було з розпуском парламенту і зі зняттям недоторканності, так буде і з подоланням корупції», - резюмував Президент.

Він розуміє, що на президентських виборах голосували не за нього, а проти Порошенка, але не переймається цим, адже хоче для своєї країни, для українського народу, для майбутніх поколінь щасливого майбутнього. І обіцяє зі своєю командою зробити для цього усе можливе…

Кореспондент