На Прикарпатті шукають активні громади для участі в проєкті “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну”

До 2 серпня триватиме відбір громад області, які зможуть взяти участь у навчанні та створенні власних просторів, отримають ресурс для їх облаштування та проведуть там перші власні події.

У понеділок, 29 липня, учасники пресконференції розповіли про важливість проєкту “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” та умови участі для громад.

“Низова демократія передбачає рівне залучення різних верств населення: молоді й людей похилого віку, представників національних меншин та етнографічних груп, учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, людей з різними видами інвалідності та, навіть, іноземців, що проживають в Україні. Так формується дружнє середовище, зручне для життя, - говорить очільниця ГО “Молода Просвіта”, керівниця проєкту Євгенія Бардяк. –Ми шукаємо громади, які би хотіли створити громадські простори та стати прикладом відкритості до різноманіття”.

Взяти участь у відборі громад можна заповнивши анкету до 02 серпня за лінком. За результатами конкурсу 04 серпня до участі у проєкті буде затверджено п’ять громад. Кожну громаду представлятимутьпо 8 активних мешканців, яких буде відібрано додатково.

Учасники протягом серпня-листопада пройдуть три навчання. Вони дізнаються, як керувати проєктами, планувати публічні заходи, висвітлювати їх у медіа, попрацюють над комунікаційною стратегією для популяризації створених громадських просторів, дізнаються, де шукати ресурси для розвитку громадських просторів, проведуть стратегічне планування роботи створених громадських просторів.

Усі витрати на навчання, доїзд та проживання учасників проєкту покривають організатори.

Створені учасниками проєкту громадські простори отримають деяке обладнання, інвентар та до 10 000 грн на реалізацію власних ініціатив, що сприятимутьрозвитку соціальної толерантності і залученню різних мешканців громади.

Марія Гогільчин, голова ГО "Жінок з інвалідністю “Біла тростина” зазначила, що є дві важливі проблеми для людей з інвалідністю: перша – це доступність місць у просторі, а друга – інтеграція в інші соціальні групи.

“Дуже часто можна помітити, що, наприклад, люди з вадами зору проводять заходи для своєї когорти, люди, які виховують дітей зі синдромом Дауна, - для своєї і так далі. Це дуже ізолює і робить середовище несприятливим для окремих осіб”, - ділиться пані Гогільчин.

Передбачається, що громадські простори буде створено на базі місцевих будинків культури, народних домів, бібліотек або інших приміщень у громаді. Найбільш активні учасники з кожної відібраної громади матимуть можливість поїхати на схід України і познайомитися з успішним досвідомрозвитку громадських просторів протягом останніх п’яти років.Проєкт триватиме до грудня 2019 року.

Про важливість співпраці з громадами та активізацію їх мешканців зазначиввиконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст УкраїниЮрій Стефанчук.

“Оскільки місцеве самоврядування постійно розвивається і створення об'єднаних громад тому підтвердження, то очевидно, що активні громади матимуть перевагу. Участь у схожих проектах дає можливість мешканцям залучатися як до реалізації заходів, так і до пошуку ресурсів, розвитку середовища”, - підсумував Юрій Стефанчук.

З приводу додаткової інформації можна звертатися на електронну адресу molodaprosvita.if.projects@gmail.com або за номером телефону (096) 1075070.

Деталі конкурсу читайте на сторінці організації www.facebook.com/molodaprosvita.if

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).