На правках до банківського законопроєкту наполягав лише один депутат

Нагадаємо нашим читачам, що законопроєкт, котрий має змінити певні норми щодо ліквідації банківських установ, повноважень Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та запроваджує особливу процедуру оскарження відшкодування колишнім власникам банків у випадку визнання дій державних органів неправомірними, встановив своєрідний рекорд. До нього було подано більше правок, ніж є слів у цьому документі – понад 16,5 тисячі. Зауважимо, що «Галичина» першою написала про це ще 7 квітня («Законотворча «кухня» – по одній правці на кожне слово…»). Відтак парламентарі знайшли протидію так званому «законодавчому спамові» у вигляді особливої процедури розгляду законопроєктів.

Відповідно до цієї процедури кожна фракція чи позафракційний депутат після першого читання документу мали можливість подати свої правки, на яких наполягають, протягом двох календарних днів. Такий порядок передбачається для проєктів законів до яких вноситься більше поправок, ніж у ньому є пунктів, але не менше 500. Спеціальна процедура передбачає, що кожна фракція та група може наполягати на розгляді п’яти поправок, а депутат – на розгляді ще однієї не врахованої комітетом поправки.

Нагадаємо також, що Верховна Рада на позачерговому засіданні 30 березня ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» і скоротила терміни підготовки його до другого читання. У парламентській монобільшості заявляють про те, що необхідний для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом документ може буди остаточно схвалений 10 або 11 травня.

Що стосується фінальної кількості правок, то вона відчутно зменшилася до другого читання. За словами першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка із фракції «Голос» у соцмережі Facebook, фінальна таблиця поправок до законопроєкту буде в рази меншою від початкової.

«Фінальна таблиця вийде в 72 разів меншою від оригіналу – приблизно 230 правок», – написав він, наголосивши, що з авторів усіх 16 586 правок у визначений строк подала особисту позицію щодо наполягання на своїх поправках лише народний депутат Вікторія Гриб.

«Всі інші забули або не наполягали», – зазначив Железняк.

Редактор відділу газети “Галичина”