В Україні готуються до нової хвилі пандемії COVID-19. Її очікують наприкінці літа – на початку осені. Можливе навіть запровадження локальних локдаунів для боротьби з поширенням коронавірусу. Причому, як гадають, це буде зовсім інший його штам – типу «Дельта», що вже «прогулюється» на європейському континенті, нібито більш заразний, але менше смертельний, ніж його «попередники».
Втім, це наразі лише гіпотетичні припущення. Але хоч як, а вже тепер зрозуміло, що карантинні обмеження, якщо їх запровадять, матимуть диференційований характер. Скажімо, ще наприкінці липня Кабмін змінив умови роботи шкіл на випадок погіршення епідситуації. В разі ж виходу якогось регіону із «зеленої» зони карантину й переходу до іншої, навіть найменш тривожної «жовтої», працювати у звичному режимі на його території зможуть тільки ті навчальні заклади, в яких вакциновано 80 відсотків співробітників. Інші ж перейдуть на дистанційну форму навчання (тим часом щеплено лише половину педагогів із їхньої загальної кількості).
Водночас в Україні збираються запроваджувати певні заходи і щодо інших невакцинованих громадян. «Аналогічні обмеження логічно запровадити для транспортників, підприємств громадського харчування та комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням, – повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. – Хворий водій маршрутки інфікує аж ніяк не менше людей, ніж учитель. Ми не говоримо про обов’язкову вакцинацію, ніхто не має права змушувати людину робити цю процедуру. Але цілком справедливо вимагати, щоб роботу, яка передбачає контакт з великою кількістю людей, виконували вакциновані співробітники».
Нардеп від «Слуги народу» також додав, що «тепер кожен вирішує сам – дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу».