На Івано-Франківщині відбулася традиційна, вже ювілейна (60-та) «Говерляна», присвячена вшануванню героїзму захисників і захисниць України та 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Крім жителів Львова та Львівської області, в ній взяли участь також військовослужбовці 80-ї бригади ЗСУ, альпіністи й туристи з різних куточків України.
Чому саме львів’яни організували й здійснили цей захід на прикарпатських теренах? Бо задум проводити такі масові «Говерляни» зародився у Львові ще 1964-го – саме на відзначення 150-річчя з дня народження Кобзаря. Правда, попервах тодішня влада заборонила святкувати ювілей Шевченка й запропонувала приурочити реалізацію тієї ідеї до 25-річчя возз’єднання українського народу в єдиній УРСР. Ініціатори погодились і на таке та почали підготовку до «Говерляни». Та через якийсь час тодішній генсек «капеесес» Микита Хрущов розпорядився таки святкувати річницю Тараса...
Пізніше свято стало всеукраїнським, і його щороку проводили, як і тепер, наприкінці березня. Нагадаємо, що то були справді масові дійства. Його учасники зі всієї України збирались у Львові й потім спеціальним, «чартерним» потягом (до 14–15 вагонів, 700–800 осіб) прибували до Ворохти. А після сходження через добу цим же потягом вирушали назад до Львова.
Цього року до Ворохти автобусами приїхало близько 200 осіб. Погода була екстремальною, впоперек гірського хребта, яким сходили на Говерлу, постійно дув ураганний вітер, який зривав не лише головні убори й балаклави, а й рукавиці з рук. Існувала реальна загроза, що такий вихор міг здути у провалля й того чи іншого учасника дійства.
Інакше кажучи, цього разу підйом на гору забирав чимало сил. Отож кілька десятків осіб не змогли дійти до вершини. А щоб ті, хто таки подолав її, змогли затим щасливо зійти донизу, рятувальники мусили почепити довгі альпіністські мотузки на тому найвищому стрімкому відтинку на шляху на самий вершечок Говерли. Щоб люди, спускаючись згори, змогли для більшої безпеки триматися за них…
На турбазі «Заросляк» відбувся мітинг, а відтак учасникам акції вручили спеціальні свідоцтва про участь у заході. А першим отримав ту відзнаку, а також грамоту від Львівської ОДА й сувенір наш краянин і вже добре відомий читачам «Галичини» рекордсмен-легкоатлет з-поміж ветеранів спорту Василь Кричун з Івано-Франківська. Адже участь у «Говерляні-2024» стала для нього теж ювілейною – сотим сходженням на найвищу вершину Карпат, яким він відзначив свій 77-й день народження.