Моторна олива: як правильно зберігати

Термін зберігання моторної оливи становить 3-5 років. Показник залежить від складу. Мастильні матеріали на мінеральній основі зберігаються менше часу, синтетичні та напівсинтетичні мастила – довше. Щоб продукт зберіг початкові властивості, необхідно створити правильні умови.

Чинники, що впливають на збереження властивостей

Неправильні умови погіршують властивості мастил. Якщо забезпечити розумне зберігання, можна без побоювань використовувати моторна олива, яке довго стояло у гаражі. Характеристики мастила погіршуються під впливом таких факторів:

  • підвищена температура повітря;
  • сонячне проміння;
  • попадання вологи.

Термін зберігання зменшується через присадки, які перешкоджають утворенню корозії, забезпечують миючі, протипінні та диспергуючі властивості. Тривалість збереження показників залежить від герметичності упаковки. Якщо ємність з маслом відкрита, проникає всередину повітря. Перепади температури призводять до утворення конденсату на внутрішніх стінках ємності. В результаті частки вологи потрапляють у мастило, що погіршує експлуатаційні властивості. Після розкриття упаковки рекомендується використовувати продукт протягом 1 року незалежно від дати виготовлення та терміну придатності, зазначеного у маркуванні.

Як зберігати мастильні матеріали?

Мастильні матеріали зберігають у герметичній тарі в прохолодному, добре провітрюваному приміщенні. Взимку важливо не допускати перепадів температури. При заморожуванні змінюється структура олії. Умови зберігання:

  • захист від попадання вологи;
  • запобігання впливу прямих сонячних променів;
  • температурний режим – 5–20°C.

Правильне зберігання мастильних матеріалів дозволяє заощаджувати гроші. Зіпсований продукт підлягає утилізації, що з додатковими витратами. Багато автолюбителів запасаються про запас, щоб при необхідності швидко провести заміну. Наявність під рукою моторної оливи допомагає у будь-який час підтримувати функціональність транспортного засобу. Якщо стався витік або необхідно терміново замінити олію, не доведеться їхати до автомагазину.

Як перевірити якість моторної оливи?

Щоб упевнитися як мастильний матеріал, його відливають пробу і візуально оцінюють властивості. Якісне мастило відрізняється світло-коричневим кольором. Якщо під час зберігання олія почорніла, отже, відбулися окислювальні реакції. Молочний відтінок вказує на наявність води. Не рекомендується використовувати моторну оливу, якщо на дні ємності утворився осад, відбулася зміна структури - помутніння, розшарування, спостерігається присутність сторонніх вкраплень. Олію, яка довго зберігалася, потрібно збовтати перед заливанням у моторний відсік.

Чому не можна використовувати прострочену оливу?

Мастильні матеріали, у яких минув термін придатності або змінилися властивості під час зберігання, не виконують функцій, не захищають двигун від пошкоджень. Підвищення зольності призводить до прискореного зносу поршнів та некоректної роботи свічок запалювання. Присадки змінюють властивості - не діють або погіршують роботу двигуна.