Мораторій на перевірки бізнесу можуть відновити

Ще не встигло, умовно кажучи, висохнути чорнило під дописами, що їх розтиражували журналісти, про припинення мораторію на перевірки бізнесу, як з’явилась нова інформація про можливість продовження його дії до завершення 2023 року.

Втім, після вивчення усіх обставин, з’ясувалося, що таких законопроектів подано навіть не один, а два. Перший належить «опозиціонерам» О. Вілкулу, Д. Колесникову та іншим. Власне, він і передбачає, якщо не вдаватись у деталі, «встановити до 31 грудня 2023 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Автором ще одного такого законопроекту є нардеп від Прикарпаття Ю. Дерев’янко. Його проект передбачає більше змін. Зокрема, він пропонує нововведення про те, що державну підтримку не можна надавати суб’єктам малого і середнього підприємництва, які: здійснюють видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення; проводять діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату; здійснюють видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»; є стороною угоди про розподіл продукції; здійснюють виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів; здійснюють діяльність у сфері розваг та охоронну діяльність. Також він детально регламентує різні види державної підтримки підприємств малого та середнього бізнесу.

Що ж стосується термінів продовження мораторію на проведення перевірок бізнесу, то тут їх не визначено певною датою. Законопроект пропонує установити, що «до проведення податкової реформи, направленої на лібералізацію податкового навантаження на платників податків, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». А також запропоновано виключення та регламентовано порядок одержання контрольними органами дозволів на позапланові перевірки.

Згадані проекти законів подано до Верховної Ради відповідно 16 та 17 січня цього року.

Редактор відділу газети “Галичина”