Модель завтрашньої економіки, або Приклад симбіозу підприємництва, громад і держави

У фермерському господарстві «Агроекотехнології» в Олеші на Тлумаччині урочисто відкрили виробничу лінію, а також презентували реконструйовані приміщення під цех переробки сільськогосподарської продукції та автоматичні лінії для технологічного процесу сушіння сировини. Крім сушіння плодів і ягід та виготовлення фруктових і овочевих чипсів, тут ще виробляють з топінамбура сухий натуральний порошок для використання в харчовій промисловості.

«Агроекотехнології» – приклад симбіозу децентралізації, державної підтримки, підприємницького хисту й ініціативи, – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, котрий взяв участь у заході. – Громада була зацікавлена у відкритті такого фермерського господарства, тому підтримала базою, земельною ділянкою, інфраструктурною основою. Для створення ФГ було залучено й кредитні кошти, і підприємство вже отримує компенсацію відсотків за відповідною державною программою. Також господарство може претендувати на державну компенсацію 30 відсотків інвестицій у його виробництво.

Діяльність таких підприємств – гранично важлива для розвитку сільських територій. По-перше, це робочі місця для їхніх жителів. По-друге, підприємство сплачує податки безпосередньо в місцевий бюджет».

Посадовець розповів і про інші державні програми підтримки агропромислового комплексу, податкові компенсації, передбачені для підприємств та підприємців сільськогосподарського бізнесу, зауваживши, що ці умови діятимуть і наступного року. Зокрема, за його словами, до проєкту Держбюджету-2021 внесено пропозиції щодо програм підтримки розвитку овочівництва, вирощення гречки, рису, проса, жита».

«ФГ «Агроекотехнології», крім усього іншого, пропонує на ринок концентрат такої скарбниці речовин, потрібних людині для довгого і здорового життя, як топінамбур, – підкреслила виконавчий директор підприємства Наталія Романенко. – Порошок виготовляємо за інноваційною, універсальною, безвідходною технологією. Процес сушіння триває за низьких температур із використанням високоефективних інфрачервоних випромінювачів, що дає змогу зберігати в сухому продукті вітаміни й інші мікроелементи. Ці технології розробили й запатентували наші фахівці спільно з науковцями двох Івано-Франківських університетів – національного медичного й Короля Данила. Завдяки їм у кінцевому продукті «земляного горіха» нашої переробки міститься понад 50 відсотків рослинного інуліну, який слугує чудовим біологічно активним додатком».

Засновник ФГ «Агроекотехнології» – відомий багатьом нашим краянам державний діяч і меценат Михайло Довбенко, котрий будучи донедавна народним депутатом долучив чимало коштів із Держбюджету задля втілення в життя проєктів життєдіяльності різних територіальних громад області.