Місто Роксолани подивує ще одним етнофестивалем – на виконання проєкту «Центр дослідження нематеріальної спадщини Рогатинського Опілля»

У місті Роксолани закладають «підвалини» Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля. Вже наприкінці літа в рамках цього проекту рогатинці планують провести унікальне дійство...

Проєкт «Центр дослідження нематеріальної спадщини Рогатинського Опілля», розроблений міськрадою та музеєм «Опілля» спільно з відділом культури райдержадміністрації, нещодавно переміг на всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження». Завдяки підтримці держави та місцевого органу самоврядування вже цього року в місті Роксолани проведуть перший етап реалізації проекту.

Оскільки основним об’єктом досліджень у його рамках стали елементи нематеріальної культурної спадщини регіону Опілля – весільна обрядовість та весільна гастрономія, то власне й вони стануть акцентом колоритного заходу – гастрономічно-весільного фестивалю, який відбудеться в Рогатині вже 24 серпня. На ньому презентуватимуть давні весільні традиції різних сіл Рогатинщини та сусідніх етнографічних регіонів, неповторні «долі» від весільних ґаздинь, запашні короваї…

В Україні не існує спеціалізованих центрів дослідження нематеріальної культурної спадщини. Створення такого центру в Рогатині дозволить не лише поліпшити рівень вивчення, збереження, популяризації та відтворення нематеріальних пам’яток культури, а й з плином часу дозволить перетворити місто на центр етнографічних досліджень Опілля. І це стане прикладом (і досвідом на запозичення) для виникнення аналогічних центрів у інших регіонах України.

Довідка «Галичини»

Проєкт «Малі міста – великі враження» – це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад, який цього року тривав під гаслом «Дивись, Україно!». Загалом, було подано 181 заявку, 14 з них – від Івано-Франківської області. Перемогу здобули 74 проєкти. На їх впровадження Уряд виділив 50 млн грн. Серед переможців – шість проєктів від громад нашої області (galychyna.if.ua).