Місто позитивних змін

Минулої неділі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зустрівся в обласній філармонії з громадою міста і прозвітував перед нею за четвертий рік своєї роботи на виборній посаді.

Як відомо, чільник міста цього року обрав новий формат звітування перед своїми виборцями: спочатку окремо перед представниками основних галузей, щоб була можливість більш предметно обговорити їхні проблеми, і аж після них — звітування про загальноміські справи. Таких публічних галузевих звітів було вісім. Першими ще на початку листопада були освітяни, яким Р. Марцінків доповів про свою роботу, а далі — медики, комунальники, представники ділових кіл та інші. Неодмінними учасниками цих дійств були й зацікавлені жителі міста.

Ікона в подарунок від громади

Недільний звіт міського голови у філармонії певною мірою навіть викликав ажіотаж, бо зала була вщерть заповнена людьми, багатьом довелося стояти. Перед молитвою зі сцени до публіки звернулися священники. За словами представників Церкви, Франківськ має свій європейський шарм, жодному попередникові Р. Марцінківа в кріслі мера так багато не вдавалося втілити.

Звіт міського голови відкрили відеофільмом про звершені справи в місті. У ньому йшлося про те, що в Івано-Франківську в останні 4 роки побудовано 6 нових садків (на різних етапах зведення — ще 5), одну нову за останні 27 років школу (3 — в роботі), 7 утеплених дитячих садків (9 — у роботі), 12 нових спортивних майданчиків; встановлено 36 дитячих майданчиків; 8500 дітей пільгових категорій мають безплатне харчування в навчальних закладах; відремонтовано 50 вулиць і 111 дворів; 30 млн грн місто виділило на капітальні ремонти закладів охорони здоров’я і 83 млн грн — на закупівлю дороговартісного медичного обладнання; у всьому місті модернізовано зовнішнє освітлення; фактично революція сталася на комунальному транспорті: нині франківців возять 42 нові комфортабельні автобуси (ще 10 надійде на початку наступного року) і 29 нових тролейбусів; локомотиворемонтний завод, який у 2017 р. став власністю громади міста, збільшив обсяги виробництва в 3,5 раза і сплаченими податками фактично вже компенсував вкладені містом у його викуп кошти.

Це, звичайно, перелік лише найважливішого, що вдалося зреалізувати у Франківську за час головування Р. Марцінківа, а сотні дрібніших справ залишилися за межами цього відеофільму. Однак міський голова під час своєї презентації говорив не про них, а показав зростання Івано-Франківська через цікаву демографічну статистику. В останні роки в місті зростає як кількість населення (приїхало 4 960 осіб у 2016 р. і 8 391 — в 2018-му, причому переїжджають жити до нас переважно із сусідніх західних областей, повідомив чільник міста) і кількість дітей у дитсадках (2 350 — у 2016 р. і понад 2700 — у 2019 р.), так і кількість людей старшого віку, яким за 65 років, — з 25 372 осіб у 2016 році до 30 785 у 2019-му. А тому головною метою на наступний рік для підпорядкованих йому структур, за словами Р. Марцінківа, буде поліпшення показника тривалости життя у Франківську.

Міського голову виступом підтримала народний депутат України Оксана Савчук. За її словами, Франківськ посідає дуже солідну позицію серед українських міст і займає перші місця в більшості всеукраїнських рейтингів. Навіть попри нестачу ресурсів у місті все робиться для того, аби кожна галузь розвивалася. Парламентарка висловила впевненість, що Франківськ і надалі ставатиме ще кращим, буде містом радости, духовности й комфорту.

Після вручення нагород «людям року» міський голова відповідав на запитання із зали. Серед них одне очікувано стосувалося будівництва моста на Пасічну.

«Основна проблема – недофінансування, але ми працюємо над тим, аби вирішити це питання. Будемо брати кредити або шукати інше рішення. Хотілося б підтримки від держави. Не можу сказати точно коли, але міст буде», – відповів Р. Марцінків.

Як відомо, Франківськ задихається від транспортних корків по обидва боки теперішнього моста через Бистрицю, який у 2021 році доведеться закривати на капітальний ремонт через його критичний стан. Цим мостом користується добра половина области, місто за свій ризик за власні кошти розпочало будівництво нового моста, а уряд і обласна влада дивляться на проблему нового моста в Івано-Франківську, схоже, через політичні окуляри. Бо міська влада — не від їхньої партії. Хоч і пізніше, але новий міст таки буде, пообіцяв Р. Марцінків.

І тут до слова про обіцянки повідомимо цікаву новину: як підрахував аналітичний портал «Слово і Діло», Руслана Марцінківа визнано першим серед мерів України за кількістю виконаних обіцянок за рік (34). Другий – мер Вінниці С. Моргунов (29), третій — В. Кличко із Києва (24).