Міністерство освіти обіцяє школярам безкоштовні електронні підручники

Український уряд ухвалив рішення, що передбачає забезпечення українських шкіл не лише безкоштовними паперовими підручниками, а й електронними. Мова йде про електронні версії паперових підручників у форматі pdf і про власне електронні підручники і посібники з аудіосупроводом.

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки з посиланням на відповідне рішення, затверджене на засіданні Кабміну.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, доступ до таких підручників, право на використання яких придбано державою, отримають школярі та вчителі через Національну освітню електронну платформу.

Безкоштовними підручниками забезпечать тих, хто отримує повну середню освіту не лише в школах, а й в закладах профтехосвіти (коледжі та технікуми). Отримають безкоштовну навчально-методичну літературу і педагоги.

Механізм визначення тиражу підручників буде таким: тираж розрахують на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника. Видання підручників і посібників буде здійснюватися раз у 5 років з розрахунку 120% по мірі необхідності; для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160% від прогнозованої кількості.

Також вперше передбачено формування резервного фонду підручників. Він забезпечить потреби українців у підручниках за кордоном: з української мови та літератури в 1000 примірників, з інших предметів українською мовою - до 300 примірників; серії «Шкільна бібліотека» до 500 примірників.