Медики з усієї України радяться в Івано-Франківську

В Івано-Франківську розпочалося дводенне засідання Секції Асоціації міст України з питань охорони здоров’я, яке організувала АМУ в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку. У заході беруть участь керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я виконавчих органів влади з усієї України.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у вітальному слові наголосив, що Івано-Франківськ успішно реалізує медичну реформу. Р. Марцінків зазначив, що на зустрічах у колективах медиків, побачив, що більшість з них підтримує реформування медичної галузі. За його словами, важливо, щоб реформа була завершена, аби згодом перебороти негативні тенденції – масовий виїзд медиків, зокрема медичних сестер на заробітки за кордон. Сама медична галузь в Івано-Франківську нині має 40 відсотків недофінансування з боку держави, звернув увагу міський голова.

Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк і голова Національної служби охорони здоров’я України Олег Петренко акцентували свою увагу на ключових аспектах та очікуваннях від впровадження реформи, а також її перспективах. О. Петренко проаналізував систему фінансування охорони здоров'я, порівнявши її з тими, які є в іншими країнами. Відзначив позитиви реформи: "первинку", електронні рецепти, програму «Доступні ліки». П. Ковтонюк розповів про етапи реформування медицини. Зокрема наголосив, що первинна медична ланка пройшла реформу належним чином. І саме час реформувати «вторинку».

Начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко зазначила, що впровадження медичної реформи в Івано-Франківську має певні успіхи щодо первинної ланки. Проте у процесі її реалізації виникло й чимало проблем. Зокрема це стосується делегованих повноважень державою на місця, які чітко не розмежовані, нестачі медичної субвенції тощо.

Аналітик з питань охорони здоров’я АМУ Світлана Осташко у розмові з журналістами зазначила, що основною метою заходу є напрацювання пропозицій до Міністерства охорони здоров’я, Кабінету міністрів задля вирішення проблем, з якими стикаються у царині охорони здоров’я. Недостатнє фінансування, недостатнє забезпечення медичною субвенцією, лікування хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність, забезпечення оплати праці медичних працівників, зокрема тих, які працюють на вторинній ланці, дефіцит кадрів та ін. – це сьогодні основні проблеми медичної галузі, звернула увагу С. Осташко.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук підкреслив, що з огляду на сьогоднішній етап впровадження медичної реформи варто врахувати можливості органів місцевого самоврядування та потреби пацієнтів на шляху надання якісних медичних послуг. У період передачі повноважень на місця основним акцентом роботи медичних закладів залишається пацієнт, тому важливим є ефективне використання фінансових ресурсів на шляху від його діагностування до одужання.

Редактор відділу газети “Галичина”