Майстрові – від Майстра

Василь Добрянський, український письменник, наш земляк, автор низки детективів, переможець міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2019» за роман «Зламані сходи», отримав жанрову нагороду – «Золотий пістоль» від визнаного майстра детективних романів Андрія Кокотюхи.

Мотивуючи свій вибір, засновник нагороди зазначив: «Це моя приватна ініціатива і суб`єктивна оцінка. Мета була і залишається: аби в Україні нарешті був аналог «Премії Едгара По», «Золотого кинжалу», «Великого калібру» та інших відзнак за детективний роман. Лупатиму сю скалу далі, як зможу, на своїх ресурсах. Мо` хто й долучиться. Але. Я хотів і далі хочу відзначати видані книжки. «Коронація слова» як партнер і майданчик має трошки інший формат – це рукописи. Які в теорії повинні стати книжками. Проте детективів в Україні майже не пишуть. Розширив номінацію – пригодницька проза. Нуль на масу. Гостросюжетна проза – пішло улюблене українцями темне фентезі. Не те. За 7 років існування «Золотого Пістоля» лише три (!) автори рукописів знайшли видавця. З них два (!) вийшли з гри, перестали писати детективи або взагалі перестали писати. Від 2004-го року в Україні вийшло українською і російською мовами аж 205 (!) романів детективного та пригодницького жанрів. По суті – 10 новинок на рік. А пул українських детективників – 10 (десять) постійних гравців. Один із них – шанований мною колега Василь Добрянський. Він же – Борис Крамер. У жанр прийшов відносно недавно. І не збирається йти попри невдячність роботи саме в цьому жанрі. Ось чому я вирішив відзначити, крім рукопису Юрія Сороки (читаю його детективи років десять), ще й пана Василя – за внесок. Працюйте із задоволенням, пане Василю!»

«І ось нагорода від Андрія Кокотюхи за опубліковані детективи. Дякую, Майстре! Здалась би до «Золотого пістоля» й «срібна куля». Але такого конкурсу, здається, нема. Втім, слід працювати. А нагороди знайдуть тебе», – написав пан Василь у фейсбуку.

У творчому доробку В. Добрянського, крім уже згадуваних «Зламаних сходів», і детективи «Справа №…про страчений одяг», «Пастка на полоза», «Пернач полковника Вухналя», «Помилка капітана Жеграя». Вони побачили світ протягом останніх двох років. Книжки письменника охоче читають по всій країні. Особливої популярності вони набули нині, в нелегкий карантинний час. Позитивні відгуки про них можна прочитати на інтернет-майданчиках.

Заступник головного редактора газети “Галичина”