Івано-Франківськ знову опинився на чільних позиціях за майже всіма показниками в рейтингу послуг і можливостей міст - обласних центрів України. Це засвідчило шосте всеукраїнське муніципальне опитування cоціологічної групи «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (ІRІ). Предметом його дослідження стало вивчення настроїв жителів обласних центрів щодо якости обслуговування та послуг, рівня можливостей у місті, взаємодії з установами місцевого самоврядування, діяльности державних і недержавних інституцій, сфери муніципального розвитку, електоральних симпатій і мотивів електорального вибору і т. ін.
Зокрема 79% опитаних жителів Івано-Франківська схвалюють діяльність міського голови Руслана Марцінківа (друге місце в Україні за рівнем підтримки після чільника Хмельницького О. Симчишина, який має підтримки на один відсоток більше), 70% задоволені роботою міської ради (друге місце після Хмельницького) і 72% вважають, що справи в місті загалом ідуть у правильному напрямі (третє місце), тоді як добрим стан справ в Україні оцінюють лише 20% франківців. Партія мера має найвищу підтримку саме в Івано-Франківську — 63 %, причому ВО «Свобода» має рекордну підтримку і в інших містах, які впродовж останніх чотирьох років очолюють «свободівці»: в Хмельницькому — 58% і в Тернополі — 42%.
У рейтингу міст за індексом задоволености якістю сфер і послуг Івано-Франківськ був другим після Вінниці, а за ним — Чернігів, Хмельницький і Харків. Причому ситуація в нашому місті, згідно з опитуванням, поліпшилася порівняно з 2019 роком. Загалом найбільше франківців задоволені розвитком гуманітарної та комунальної сфер.
У рейтингу оцінки напряму розвитку міста Івано-Франківськ був другим-третім разом із Черніговом після Хмельницького (77%): 72% опитаних франківців вважають, що справи в місті загалом ідуть у правильному напрямі. Далі в рейтингу розташувалися Вінниця (71%) і Маріуполь (62%).
Івано-Франківськ також входить до трійки лідерів щодо задоволености рівнем співпраці громадян із міською владою, а це високі показники компетентности представників влади, хороше ставлення до людей, прийнятний час очікування, простота й зрозумілість наданих службовцями рішень і порад та якість отримання послуг.
У зведеному рейтингу обласних центрів України найближчими суперниками Вінниці, яка під час узагальнення результатів опитування набрала найвищі 3,5 бала, стали Івано-Франківськ, Чернігів і Хмельницький із 3,2 бала та Харків — 3,1.
«Ті міста, де муніципалітети працювали, свої показники покращили в багатьох сферах. Тож Івано-Франківськ, Хмельницький і Чернігів стали героями опитування, в цих містах оцінки надзвичайно високі. Добра робота муніципалітету Івано-Франківська вселяє людям надію на те, що вони можуть себе реалізувати в місті. Близько трьох чвертей громадян вважають, що напрям розвитку міста правильний, попри те, що стосовно країни вони висловлюються критичніше, — зазначив під час недавньої онлайн-презентації заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів. — Якщо ми говоримо про перспективу місцевих виборів, то міста першої вісімки мають високі шанси залишитися на своїх місцях, оскільки їхній рейтинг надзвичайно високий. Це дуже великі показники для рівня схвалення. Якщо ми порівняємо їх з оцінками центральної влади, то сьогодні міські голови мають значно більші показники, ніж центральна влада в цих містах».
«Вкотре переконуюся, що у нас сильна громада, яка вболіває за успіх і розвиток міста. Я задоволений такою високою оцінкою моєї роботи жителями міста. Бачу ще багато сфер і послуг, які можна поліпшити. З такою підтримкою ми зробимо Івано-Франківськ ще сучаснішим і комфортнішим для його жителів і гостей», – зазначив у коментарі до всеукраїнського опитування міський голова Руслан Марцінків.
Шосте всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту, яке профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), проведено в лютому цього року на основі опитування 19200 респондентів.