І це вже стало проблемою. Лисиці, яких наразі розвелося дуже багато, почали, так би мовити, обживати закинуті сільські хати. Вони риють під ними нори і звідти в пошуках поживи влаштовують «рейди» сусідніми обійстями й завдають шкоди місцевим жителям. Причому не дуже й бояться людей.
Як розповів авторові цих рядків один із жителів Надвірнянщини, він побачив дорогою до села лисицю, котра просто стояла, як нічийний пес, очікуючи, що хтось їй кине щось їсти. За словами головного мисливствознавця УТМР в Івано-Франківській області Олега МАРТИНЮКА, лише до нього з приводу цих хижаків було до семи звернень людей, котрі шукали можливості їх позбутися. Але тут також є певна проблема, бо полювання в населених пунктах заборонено. Щоправда, в лісі це можна робити, і протягом минулого року вполювали понад 400 лисиць. Хоча на комірці з їхнього хутра нашим жінкам навряд чи варто сподіватися. Бо коли врахувати, що лисиці є чи не найголовнішими носіями сказу, охочих їх оббіловувати фактично немає.
Так само спостерігається збільшення в області кількості вовків. Тільки в угіддях обласної організації УТМР їх обліковано 12. Щоби вовки робили якусь шкоду в селах, офіційної інформації немає. Хоч є чутки, що подекуди вони нападали на собак… Якщо говорити про попередні результати нинішнього мисливського сезону (йдеться лише про територію УТМР, бо загалом в області 58 користувачів лісових угідь), який, правда, ще триває, то здобиччю мисливців стали 102 козулі й 47 кабанів. Останніх, до речі, як зазначив О. Мартинюк, стало менше.
Була інформація, що на Прикарпатті вполювали й оленя. За словами нашого співрозмовника, очевидно, це було десь на території приватного мисливського господарства. Щодо обласної організації УТМР, то тут на обліку – 71 олень благородний, і даних про те, щоби хтось із них став здобиччю, немає. Зате зросла кількість браконьєрів, виявлених єгерями товариства. Зокрема в Калуському районі затримали чоловіка, котрий, не маючи жодних відповідних документів, застрелив косулю. Перед тим на Городенківщині спіймали браконьєрів, котрі вполювали двох зайців. Загалом торік за порушення правил полювання було складено 29 адмінпротоколів, а в чотирьох випадках вирішено питання про вилучення зброї. Сукупна сума збитків, нарахованих порушникам, сягнула за 40 тисяч гривень.