Ліки чи БАД: чому довіритись при харчовому отруєнні?

Напевне, чи не кожен із нас стикався з такою ситуацією: в аптеці замість рекомендованих лікарем препаратів з коментарем “Це те ж саме” пропонують інше, а ми не задумуючись купуємо. І нерідко тим “іншим” є не ліки, а дієтичні добавки, або БАД. Та чи завжди їм можна довіряти і чи буде ефект від прийому таких добавок?

Одразу зауважимо, що БАД - це окрема категорія харчових засобів, які вживають як додаткове джерело білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінералів. При цьому жодна з дієтичних добавок не має лікувальної дії – і саме на цьому наполягає Міністерство охорони здоров’я.

Сьогодні держава максимально усунулась від контролю над виробництвом БАД та їхньою якістю. Це породило появу невеликих компаній, які почали постачати свою продукцію до аптек та заохочувати продаж виготовлених в умовах кустарного виробництва добавок, аж до заміни справді ефективних ліків. Проблема в тому, що, погоджуючись на таку заміну, неуважний споживач ризикує здоров’ям. У кращому випадку, отримавши добавку з неконтрольованим складом, можна вжити «пустишку» без жодного ефекту. А в гіршому – отримати несподіване ускладнення стану.

На що орієнтуватися при виборі в аптеці засобу від того ж проносу та отруєння?

По-перше, краще слідувати настанові лікаря, який виходить з призначення ліків з доведеною ефективністю. По-друге, якщо обираєте самостійно, слід уважно прочитати інструкцію – і спокійно відмовитись, якщо вам пропонують БАД від маловідомого виробника. А потім попросити, наприклад, оригінальний перевірений сорбент - таблетки «Біле Вугілля». У 2018 році таблетки «Біле Вугілля» стали ліками, тому що пройшли клінічне дослідження ефективності та безпечності за найвищим міжнародним стандартом та беззастережно довели лікувальну дію – зв’язування токсинів та патогенних бактерій.

Отже, прислухайтесь до поради: довіртесь перевіреним лікам, які кращі за малозрозумілі БАДи. Так спокійніше і безпечніше.

Для довідки. Сорбент «Біле Вугілля» розроблено в Україні компанією «ОмніФарма Київ» у 2008 році. Сьогодні компанія виробляє близько 20 найменувань препаратів натурального походження на кількох сертифікованих вітчизняних фармпідприємствах, забезпечуючи жорсткий контроль над виробництвом на всіх його стадіях.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Реклама лікарського засобу. Є протипоказання. Заявник: ТОВ «ОМНІФАРМА КИЇВ» (Україна). РП МОЗ України UA/16126/01/01 від 04.07.2017 р. Перед застосуванням лікарського засобу обов'язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією.