Лихо б’є і по природі, або Що за пошесть «косить» кабанів?

З коронавірусом це не пов’язано. Перші два випадки загибелі кабанів, котрих виявили єгері УТМР в Івано-Франківській області на березі Дністра, сталися ще тижня за два, або навіть три до карантину.

До речі, його початок припав саме на той день, коли мав відбутися Всеукраїнський марш протесту мисливців, з якими солідарні й лісівники, проти внесених до Верховної Ради законопроектів, котрі стосувалися цих галузей. Акція обіцялася бути масштабною і серйозною, адже в ній мали взяти участь люди, котрі не тільки мають зброю, а й уміють тримати її в руках. Владі було чого боятися. Але тут така нагода…

Зрештою, мабуть це просто збіг. Та річ у тім, що поки від коронавірусу помирають люди і на цьому зосереджена наша увага, якась біда б’є й по природі. За словами голови правління обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Михайла Лущака, вже виявлено десять фактів загибелі диких кабанів. І це тільки в їхніх мисливських угіддях. Знову ж таки, всіх мертвих тварин знайшли поблизу Дністра. Таке враження, що вони намагалися дістатися води. Лабораторні дослідження не змогли встановити конкретну причину їх загибелі. Начебто отруєння якоюсь невідомою речовиною. «Мисливський фонд зазнав доволі серйозних збитків», – зазначив Михайло Миколайович.

Чимало біди зазнали й мисливські угіддя через пожежі сухої трави. Точно збитки неможливо підрахувати, але поголів’я, скажімо, куріпок та зайців, чий молодняк загинув у вогні, тепер в області значно зменшиться. До речі, щиро зізнався голова обласного УТМР, в одному з сіл його мисливцям вдалося затримати кількох паліїв трави. Покарали їх у свій спосіб, не залучаючи правоохоронні органи. Вочевидь, тим піроманам було доволі боляче. Зрештою, яка наука йде без бука.

На жаль, потерпає наша фауна й від браконьєрів. Хоча конкретно нікого не вдалося затримати і не виявлено слідів їх протиправної діяльності у вигляді відрізаних голів чи шкур забитих тварин, але судячи з пострілів, котрі нині, в «сезон тиші», лунають у лісі, карантин цим «хижунам» не стоїть на заваді.

Тим часом карантин не заважає й роботи добру справа. Скажімо, в районних організаціях УТМР і далі працюють над розведенням фазанів та дикої качки. Члени цих структур не раз надавали допомогу в гасінні пожеж сухої трави. Та все ж з огляду на нинішні умови, «утемеерівські» єгері перейшли працювати на 0,25 ставки.