Лайфхаки про те, як змінити пароль на Wi-Fi роутері

Встановлення надійного пароля є одним з найважливіших заходів безпеки внутрішньої бездротової мережі інтернет. Також, якщо у власників роутера є підозра, що до їх мережі долучаються сторонні особи, варто попіклуватися про зміну пароля. Але, для людей, які не дуже знаються у цьому питанні, це буде важко зробити, тому варто озброїтися корисними лайфхаками.

В першу чергу, слід пам’ятати, що процес зміни захисної послідовності символів відрізняється у залежності від виробника роутера, його моделі та, навіть версії прошивки. Але, загальний принцип все ж таки має спільні риси. Тим часом можна скористатися безкоштовними слотами Єльслотс, які допоможуть провести час з користю.

З чого починається процедура зміни паролю

Спочатку потрібно зайти до браузера через пристрій, який під’єднано до Wi-Fi роутера, а тоді - ввести адресу для входу в налаштування маршрутизатора. При цьому, для входу до меню апарату, потрібно ввести актуальний логін та пароль. Після успішного входу треба:

  • Обрати розділ Wi-Fi мережі або бездротового підключення;
  • У спеціальному полі надрукувати нові дані для входу;
  • Зберегти нові налаштування;
  • Провести оновлене з’єднання всіх пристроїв до роутера.

Щодо пошуку адреси для входу у налаштування пристрою, це можуть бути такі послідовності, як: 192.168.0.1 чи 192.168.1.1. Але, якщо інтернет відсутній, роутер повинен бути увімкнений та з’єднаний з ноутбуком, планшетом або смартфоном. Тим часом якщо пароль вже змінювався, але людина забула його, є можливість скинути налаштування.

Після скидання доведеться зробити вхід до системи за допомогою заводських даних. Зазвичай, вони друкуються у нижній частині маршрутизатора. А, після входу, можна оновити пароль згідно з процедурою, описаною вище.

Що потрібно враховувати під час вигадування нового шифру

Надійний пароль цілком можливо зробити, але він повинен відповідати декільком простим вимогам. І, в першу чергу, це довжина не менше восьми символів, серед яких будуть заголовні літери цифри та спеціальні позначки. Не варто додавати будь-які особисті дані на кшталт дати народження або ініціалів, бо подібні шифри легше зламати. Також, у сенсі безпеки, не варто використовувати послідовності типу “12345” або “пароль”, які вважаються занадто очікуваними для шахраїв. І, більш того, пароль для роутера не повинен застосовуватися до інших пристроїв або онлайн-ресурсів.

Якщо людині складно самостійно вигадати гарну захисну комбінацію, можна скористатися генератором випадкових чисел та букв. Але, подібні шифри краще десь записати окремо, щоб не забути та не загубити. Також, можна скористатися творчим підходом та виписати випадкову частину тексту з улюбленої книги. Але, цей “опус” також треба підкріпити цифрами, великими літерами та знаками наголосу.

Згідно з цими простими порадами, змінити пароль для роутера не так складно. Головне, правильно провести всі дії та подбати про надійну комбінацію символів. І наостанок, будь-які дані для входу потрібно тримати не тільки в голові, а й на окремому носії.

Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри.