Купуємо бойлер грамотно: 5 ключових критеріїв

Головне правило вибору бойлера — визначити завдання та бюджет на купівлю техніки. І подумати, де він монтуватиметься: на стіні, підлозі, під мийкою. Від цього залежить тип установки та габарити обладнання.

Виробник та серія моделей

Перш ніж купувати бойлер, вирішіть, продукція якоїсь компанії вам імпонує. Радити тут складно, тож обирайте самостійно. Або придивіться до техніки провідних світових брендів: Бош (Німеччина), Арістон (Італія), Горіння (Польща).

В асортименті виробників доступний широкий асортимент моделей. Для зручності покупців товари згруповані за серіями. Кожна з унікальними особливостями. Наприклад, у каталозі німецької компанії Бош популярністю користується бойлер Bosch Tronic. У цю серію входять моделі об'ємом від 10 до 115 л, потужністю 1.5-2 кВт та з різними типами ТЕНу. Одне слово, завжди можна підібрати оптимальне рішення на будь-який бюджет.

Об'єм водонагрівача

Щоб визначитися з обсягом, відштовхуйтеся від кількості людей у ​​сім'ї та завдань, для яких плануєте використовувати водонагрівальну техніку. Для миття посуду та рук вистачить моделі на 10-15 л. Її монтують у малогабаритних кухнях та санвузлах (під/над раковиною).

Якщо потрібний повноцінний бойлер, відштовхуйтеся від наступних цифр:

 • 30 л — для 1 людини (ГВП + приймання душових процедур).
 • 50-75 л — розраховані на 2 людей (підготовка гарячої води та прийняття душу).
 • 100 л — універсальний варіант для сім'ї з дітьми (води вистачить на всі точки водозбору, приймання душу та ванни).
 • 150 л — для великої родини та людей, які часто приймають ванни.

Щодо моделей на 200 л, вони призначені для 5-8 осіб. Такі довго нагрівають воду і багато важать, тому монтуються на підлозі. Проте такі бойлери вигідно використовувати в парі з багато тарифним лічильником, готуючи гарячу воду в нічний час за зниженою вартістю.

Тип ТЕНу

«Мокрий» ТЕН функціонує як кип'ятильник. Він контактує з водою і згодом покривається накипом. Коштують такі моделі дешево, але їх не можна використовувати для нагрівання твердої води.

«Сухий» ТЕН встановлений у колбу. З водою він не контактує, накипом не покривається, плюс функціонує довше. Моделі з таким ТЕНом здатні готувати будь-яку воду, зокрема жорстку. Але й коштують вони дорожче. Вибір робіть з наявного бюджету.

Форма водонагрівача

На ринку водонагрівальної техніки доступні моделі таких форм:

 • Циліндричні. Прості у виготовленні та дешеві. Вважаються найпоширенішим варіантом і випускаються в широкому асортименті.
 • Slim. Ультракомпактні (діаметр зменшений на 10 мм), легші й займають менше місця. Найшвидше нагрівають воду, але коштують дорожче.
 • Прямокутні. Мають товстий теплоізоляційний шар та краще зберігають тепло (також економлять електроенергію). Добре вписуються у ніші.

Вибір робіть з урахуванням того, що вам важливо: низька ціна, компактні розміри, економне енергоспоживання, швидкість нагрівання води.

Додатковий функціонал

Дивіться також на перелік функцій, що підтримуються, адже від них залежить зручність і надійність експлуатації. Залежно від моделі це може бути:

 • Регулювання температури.
 • Оперативне нагрівання.
 • Економний режим.
 • Захист від включення без води, надлишкового тиску тощо.

Від переліку опцій залежить підсумкова вартість бойлера, тому вибирайте з розумом.