Культурне життя столиці продовжується: відкрита художня виставка на тему Криму

11 листопада в Києві була відкрита художня виставка сучасної художниці Ельміри Шемседінової. Красномовна назва заходу розкриває його тему: «Напружений горизонт. Туга за Кримом». Символічно, виставка проводиться у Кримському домі в столиці. Про це йдеться на сайті Укрінформ — надійного джерела інформації про новини Київ сьогодні, де регулярно з’являються нові події.

Виставка, як зазначається, показує особисту реакцію художниці на окупацію Криму та взагалі на все, що відбувається не лише в Південних областях, але й на території всієї країни.

Як сказала сама Ельміра, ця серія робіт для неї, хоч і має спільну тему — Крим, насправді розкриває не тільки проблему його окупації. В своїх картинах вона розкриває в цілому складну ситуацію на всіх українських землях Півдня, які знаходяться біля моря і наразі є тимчасово окупованими. Якщо раніше море асоціювалося у людей з відпочинком, розслабленням і приємним проведенням часу, то тепер воно стало «напруженим горизонтом», адже російські воєнні кораблі знаходяться в цьому морі і обстрілюють нашу землю. І хоча ми не бачимо, цієї загрози, як відмітила художниця, загроза насувається саме із-за горизонту, і тепер жителі тих областей асоціюють море з негативними емоціями: страхом і відчуттям небезпеки.

Всі картини, що були створені для цієї виставки, виконані в чорно-білих кольорах. Художниця створила їх вже під час повномасштабного вторгнення. Ельміра пояснила, що після повномасштабного вторгнення чорно-білим стало все життя і настрій людей — саме це репрезентовано в її роботах. Також художниця висловила надію на те, що скоро це зміниться. Пряму мову Ельміри, а також інші новини Києва, читайте в офіційному джерелі Укрінформ за посиланням https://www.ukrinform.ua/.

Також на виставці було організовано перфоманс під назвою «Запам’ятати море», ціллю якого було показати почуття мисткині щодо втрати Криму. Також художниця ставила за мету донести до глядачів думку про те, як важливо зберігати пам’ять та українську ідентичність. Перфоманс полягав у тому, що Ельміра намалювала кримський пейзаж із закритими очима, користуючись тільки своїми спогадами про Крим та почуттями та емоціями щодо нього. Про те, як розвивається художня сфера та які події в ній відбуваються, читайте в розділі Київ новини на Укрінформ.

Тож не дивлячись на війну та складні умови, новини Київ часто поповнюються інформацією про те, що культурне життя продовжується. Так, наприклад, 10 листопада, в столиці була відкрита ще одна виставка, вже чотирьох художників, яка проводиться в Будинку художників. На виставці представлені картини Сергія Сметанкіна, Юрія Бандери та Святослава Скоробогатова, а також художниці Катерини Липовки. Їхні роботи будуть основою для випуску спеціальної колекції поштових марок в рамках українсько-італійського проєкту. Ростислав Карандєєв, тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури, під час урочистого відкриття виставки сказав, що італійські марки, створені на основі малюнків наших митців, являються професійними, високодостойними професійними творами. Італійська пошта обрала їх сама, щоб зробити частиною поштової марки. Інші цікаві новини Києва сьогодні шукайте на сайті Укрінформ.