Кухонні витяжки: особливості та критерії вибору
Витяжка — невід'ємна частина будь-якої кухні. Вона забезпечує чистоту повітря під час приготування їжі. Різноманітність моделей та дизайнерських рішень дозволяє підібрати варіант, який з легкістю впишеться в будь-який інтер'єр та тішитиме око.
Вартість витяжки залежить від продуктивності, конструкції, типу керування, кількості швидкостей та бренду. Більш дорогі моделі оснащуються дисплеєм і можуть керуватися безконтактним або сенсорним способом.
Види витяжок та їх особливості
Залежно від конструкції витяжки бувають 4 типів:
- Вертикальні. Розташовуються безпосередньо над плитою. Відрізняються від інших моделей незвичайним дизайном, високою потужністю та продуктивністю.
- Вбудовані. Компактні, гармонійно доповнюють кухонний інтер'єр. Встановлюються всередину навісної шафи, на очах залишається тільки панель управління.
- Купольні. Найбільш потужні прилади, призначені для великих кухонь. Підключаються до центральної системи вентиляції.
- Телескопічні. Підходять як для великих, так і для невеликих приміщень. Мають високу потужність для комплексного очищення повітря. Встановлюються в кухонну шафу. У непрацюючому режимі видно лише передню панель.
Фільтрувальний елемент у витяжках буває 2 видів:
- металевий;
- вугільний.
Більш практичним вважається металевий фільтр, оскільки він призначений для багаторазового використання. Всі вугільні фільтри одноразові та вимагають заміни, щоб уникнути неякісного чищення.
Критерії вибору
Під час покупки витяжки враховуйте матеріал, з якого виготовлений корпус. Малопотужні моделі мають пластиковий корпус та обмежений термін експлуатації. Модель з емальованої сталі може прослужити до 10 років. Корпус з нержавіючої сталі вважається більш довговічним, має легку вагу. За відсутності захисного шару може зберігати відбитки пальців та плями на поверхні. Більш дорогі моделі мають корпус з алюмінію або загартованого скла. Для них характерні великий термін зносу, гарна поверхня, зручне сенсорне управління.
До основних критеріїв вибору також відноситься рівень шуму. Сучасні моделі за максимальної потужності видають шум до 50 дБ. Для зниження показника багато виробників оснащують прилади іншими вентиляторами, антивібраційними прокладками.
Підсвічування у витяжках забезпечують лампи різного вигляду. Краще вибирати прилад із галогенними лампами. Вони не витрачають багато електроенергії й водночас добре освітлюють варильну поверхню. Щоб повітря не тільки очищалося через фільтри, але й виводилося з кухні разом з гаром і кіптявою, потрібно вибирати прилад з наявністю режимів циркуляції та відтоку.