Коли та які брекети встановлюють дітям

Розвиток неправильного прикусу чи дефекти росту зубів формуються і проявляються у дитячому віці. Це проблема не тільки естетичної посмішки, а здоров'я ротової порожнини загалом та питання якісного пережовування їжі і її засвоєння. Щоб не створювати дітям додаткового дискомфорту у дорослому житті, важливо не пропустити цього моменту на ранніх етапах та вчасно звернутися до лікаря. В цьому може допомогти дитячий ортодонт у Львові. Він турботливо підбере лікування та встановить необхідну брекет-систему для вашої дитини.

Як зрозуміти що дитині потрібні брекети?

За необхідності вставити брекет-системи дитині можна вже у віці 8-ми років. Орієнтуватися потрібно на період, коли в дитини вже є по 4 верхніх та нижніх, 2 шостих постійних зуба. За таких умов брекет-систему буде на що зафіксувати. Але доцільність такого методу лікування приймає лікар-ортодонт.

Самостійно батьки повинні розуміти, що у дитини існують чи можуть існувати певні вади розвитку зубного ряду, якщо:

  • зуби ростуть надто щільно, що ускладнює їх гігієну;
  • один чи декілька зубів росте з поворотом чи нахилом із загального ряду, що може викривити ріст сусідніх зубів та зубів на іншій щелепі;
  • широкий проміжок між зубами, як між передніми зубами верхньої челюсті – діастеми, так і будь-якими іншими крім передніх – треми;
  • непропорційний розвиток щелеп відносно одна одної;
  • деформація зубного ряду, спричинена втратою постійного зуба чи зубів.

Існують проблеми, які непомітні на перший батьківський погляд. Наприклад у дитини довго не прорізується зуб в силу певних спадкових чи набутих чинників – ретенція. Помітити його наявність можна та кваліфіковано допомогти дитині можна тільки після проходження рентгену чи комп'ютерної томографії. Тому так важливо регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

Чим швидше ви звернетеся до лікаря з проблемою деформації зубного ряду тим меншим дискомфортом це обійдеться для вашої дитини. Хороший дитячий ортодонт у Львові при незначних порушеннях прикусу може порекомендувати вам носити пластинки чи елайнери (прозорі капи). Кожна з них має ряд своїх переваг та доречна в різних ситуація. Для складніших і тривалих процесів лікування обирають класичні брекети з дугами. А закріпити отримані результати після використання брекетів допоможуть ретейнери – металеві дуги, що кріпляться до внутрішньо сторони зубів через що вони непомітні для оточуючих.