Китайські лікарі розповіли про фази захворювання на коронавірус і як відрізнити його від застуди

Вчені з лікарні Чжуннань при Уханьскому університеті в Китаї повідомили, як триває захворювання на смертельний коронавірус CоVID-19 та чим перебіг хвороби відрізняється від звичайної застуди.

Новий коронавірус небезпечний тим, що його легко сплутати із звичайною застудою. Фахівці з Уханю, де зафіксували перший спалах CoViD-19, спостерігали за перебігом хвороби у 138 пацієнтів і виокремили його фази.

Це дві основні фази.

Перша фаза триває сім днів. Найпоширеніший симптом у перший день цієї фази - лихоманка. Високу температуру зафіксували у 99% пацієнтів. Можуть з'явитися головний біль, прискорене серцебиття.

До другого дня з'являється сильна втома. До цих ознак додаються сухий кашель і біль у м'язах. А в деяких випадках може бути навіть нудота і діарея.

Нежить при коронавірусі трапляється рідко.

Сьомий день знаменує собою завершення цього етапу, він трапляється у 85% заражених.

Якщо усі ці симптоми після сьомого дня підуть на спад, тоді можна очікувати на майбутнє одужання хворого. Проте все ж для безпеки інших ще хоча б два тижні йому треба перебувати в самоізоляції і не контактувати з іншими людьми.

Однак якщо до сьомого дня виникли проблеми з диханням, з'явилася біль у грудях (тобто в легенях), значить, почалася друга фаза захворювання.

Вона триває ще два тижні, але загрожує лише 15% інфікованих. Розвивається пневмонія і можуть відмовити нирки.

У цей час необхідно обов'язково звернутися до лікарні, адже хворому може знадобитися ушпиталення, щоб вчасно отримати підтримку апаратом штучного дихання. Вдома людина може задихнутися від того, що вражені легені наповнюються рідиною (іноді з кров'ю).

Смерть від коронавірусу важкої форми зазвичай настає приблизно на 17-й день (у деяких паієнтів розвиток захворювання більш стрімкий).

До 21-го дня другий етап закінчується, і пацієнти, котрі подолали його, можуть навіть повернутися до роботи.

Учені також зазначають, що важка форма коронавірусу трапляється у тих інфікованих, у кого імунна система надто активно бореться із вірусом, спрямовуючи усі захисні сили організму на боротьбу із чужеродними тілами в ньому.