Співпраця між Марамурешем та Івано-Франківщиною в межах «Карпатського культурного шляху» виходить на вищий рівень

Першу робочу зустріч провели партнери проєкту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях», який впроваджують Центр розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) спільно з громадською організацією «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини» та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу в рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся проректор з наукової роботи ІФНТУНГ професор Олександр Кондрат, який передав вітання від ректора університету професора Ігора Чудика та відзначив великі можливості для участі здобувачів вищої освіти та науковців закладу у реалізації міжнародних проєктів. З боку ІФНТУНГ у проєкті братимуть участь: ректор вишу професор Ігор Чудик, професорка Людмила Архипова (керівник проекту від ІФНТУНГ), професори Ярослав Адаменко, Олег Мандрик, Микола Приходько, доценти Софія Качала, Наталія Москальчук та ін.

Метою проєкту є покращення візуалізації чинного «Карпатського культурного шляху» (втілений у життя 2023 року міжнародний проєкт «Карпатський культурний шлях» включає сьогодні понад 40 найвизначніших і найцікавіших об’єктів культурної спадщини регіону й підтримуватиме розвиток культурного туризму, локальної культури та збереження спадщини у Карпатах, – ред.) як інструменту, спрямованого на підтримку валоризації культурної та історичної спадщини в Карпатському Єврорегіоні.

Конкретні цілі проєкту:

1. Розширити інтегрований продукт культурної спадщини «Карпатський культурний шлях», який поєднує місця історико-культурної спадщини з іншими пам’ятками та послугами.

2. Покращити навички та знання представників культурного туризму шляхом навчання та обміну інформацією програма досвіду.

3. Покращити впізнаваність інтегрованого продукту культурної спадщини «Карпатський культурний шлях» нарегіональному та міжнародному рівнях шляхом розробки цифрових рекламних матеріалів, спільних онлайн-джерел інформації та мобільного додатку.

Проєкт здійснюватимуть на теренах повіту Марамуреш (Румунія) й Івано-Франківщини впродовж 24 місяців. Його загальний бюджет сягає понад 318 тисяч євро, в тому числі внесок ЄС становить майже 286,5 тисячі євро.

Цільові групи проєкту: історико-культурні об’єкти, туристичні компанії та постачальники туристичних послуг, органи влади та місцевого самоврядування, науковці, відповідні інститути громадянського суспільства. Очікуваними результатами від його впровадження стануть поліпшення видимості Карпатського культурного шляху, створення кращих умов для збереження та просування місцевої культури на міжнародному рівні; вдосконалений системний підхід до створення нових культурних продуктів; розробка нових продуктів на основі Карпатського культурного шляху; збільшення кількості відвідувачів в регіоні; підвищення кваліфікації та рівня знань представників історико-культурних об’єктів через навчальні програми; промоція Карпатського регіону як регіону культурного призначення.

Потенційні зацікавлені сторони зможуть дізнатися про результати проєкту через проєктні засоби комунікації, участь у експертних групах, круглих столах: учасники поширюватимуть інформацію про проєкт своїм професійним спільнотам; для участі в публічних заходах проєкту запрошуватимуть представників медіа; буде розповсюджено освітні та просвітницькі матеріали, які висвітлюватимуть інноваційні проєктні практики…

Передбачено, що досвід втілення в життя цього проєкту буде широко розповсюджуватися через ці мережі. Отож під час зустрічі партнерів проєкту його учасники обговорили основні етапи, заходи та плани його реалізації в 2025 році, а саме: створення та організацію проведення засідання Наглядової ради проєкту, виконання аналітичного дослідження та соціологічного опитування, оновлення маркетингової стратегії, формування бази даних щодо розширення Карпатського культурного шляху.