Як стало відомо, днями Кабінет міністрів України затвердив перелік об’єктів великої приватизації на 2019 рік. Відповідний список підприємств опублікував виконувач обов’язків голови Фонду державного майна Віталій Трубаров на своїй сторінці в Facebook. «Щойно Кабінет міністрів ухвалив відповідне рішення.
Отже, на продаж буде виставлено: частки від 50 до 77 відсотків у «Тернопільобленерго», «Центренерго», «Запоріжжяобленерго», «Харківобленерго», «Миколаївобленерго», «Хмельницькобленерго». Приватизації також підлягають «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», «Вугільна компанія «Краснолиманська», «Азовмаш», державне підприємство «завод «Електроважмаш», «Сумихімпром», «Одеський припортовий завод», «Оріана», «Президент-Отель», державне публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Украгролізинг», фармацевтична компанія «Індар», – написав Трубаров.
За словами очільника ФДМУ, на шість підприємств з переліку фонд ще минулого року відібрав інвестиційних радників. Однак конкурси з відбору інвестиційних радників для «Одеського припортового заводу», «Вугільної компанії «Краснолиманська», заводу «Електроважмаш», «Індару» (до речі, це єдиний в Україні виробник інсуліну), «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» залишаються заблоковані рішенням судів і почати практичну роботу з приватизації неможливо.
Трубаров повідомив, що наразі триває підготовка до приватизації «Президент-Отелю» інвестиційним радником «Конкорд Консалтинг» у консорціумі з «Бюро Маркуса» і Redcliffe Partners. «Азовмаш», який не отримав жодної заявки від претендентів на інвестиційного радника, до приватизації готує Фонд державного майна.
Для «Оріани» і «Украгролізингу» буде оголошено повторний конкурс з відбору інвестиційного радника, оскільки попередні рази відповідні заявки подавали лише по одному учаснику.
Для Прикарпаття, безумовно, найцікавішим із цього переліку об’єктів є калуська «Оріана», яка майже цілковито перебуває в державній власності.