Калуська громада працює над сталим енергопостачанням стратегічних об’єктів

У Калуській громаді системно працюють над забезпеченням енергонезалежності стратегічно важливих об’єктів. Уже є успішні кейси. Сонячні панелі монтують на даху Калуської центральної районної лікарні. Схожі конструкції забезпечуватимуть роботу основних потужностей КП «Калуська енергетична компанія».

Заходи реалізують із мінімальними витратами коштів громади чи комунальних підприємств. Активно залучають благодійників, інвесторів, впроваджують механізми енергоменеджменту.

Калуська ЦРЛ: допомога благодійників

На даху будівлі комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня Калуської міської ради» триває монтаж сонячних панелей. Потужність майбутньої сонячної станції – майже 80 кВт.

Обладнання надала швейцарська енергетична компанія «BKW». Це стало можливим завдяки масштабній роботі української команди, зініційованій і скоординованій калушанкою Іриною Кілко. Від задуму до початку монтажних робіт минуло більше року. Перші сонячні панелі зі Швейцарії надійшли в Калуш минулої осені.

Із місцевого бюджету на ремонт даху і монтаж конструкцій виділили 2 млн. гривень. Це оптимальні витрати, з огляду на масштаб закладу й актуальність встановлення електростанції. Адже Калуська ЦРЛ – найбільший лікувальний заклад у громаді. Тут відновлюють здоров’я не лише калушани, а й жителі сусідніх громад, а нерідко – районів і областей. Для новітнього обладнання, від роботи якого часто залежать життя людей, вкрай важливе стабільне енергозабезпечення.

У перспективі – збільшення потужності електростанції на даху основного корпусу лікарні і встановлення панелей також на дахах інших корпусів.

КП «Калуська енергетична компанія»: механізм ЕСКО

Встановлено альтернативні сонячні електростанції на двох блоках підйому міського водозабору комунального підприємства «Калуська енергетична компанія». Схожу конструкцію планують звести ще на одному об’єкті. Потужність кожної – 90 кВт, річна продуктивність – 100 тис. кВт/год.

Посилення енергостійкості основних потужностей із водопостачання міста стало можливим завдяки впровадженню механізму енергосервісу (ЕСКО). Сонячні електростанції зводить підприємство-інвестор – інвестиції повертає коштами, які громада заощаджує завдяки енергоефективному рішенню – після завершення дії контракту обладнання і матеріали безоплатно переходять у власність громади.

«Калуська енергетична компанія» купуватиме вироблену сонячними електростанціями енергію на 10 відсотків дешевше від ринкової ціни. А з 2037 року сонячні станції стануть власністю громади.

У разі відімкнення централізованого енергопостачання, встановлені сонячні станції дозволять калуському комунальному підприємству безперебійно забезпечувати водою жителів громади.

У перспективі облаштуватимуть альтернативне енергозабезпечення і в закладах освіти.

«Цього тижня Калуська громада вкотре отримала благодійну допомогу від швейцарської компанії «BKW AG», – розповів міський голова Андрій Найда. – Вона включає потужний інвертор і чергову партію сонячних батарей. Панелі планують встановити на будівлях освітніх закладів із горизонтальним дахом – Калуському ліцеї №10 і закладі дошкільної освіти «Росинка».

Реальність доводить, що енергетична безпека – це не просто про комфорт, а й про стійкість і виживання, а також це конкурентні переваги на майбутнє.

За матеріалами пресслужби Калуської міської ради.