Калуська громада – надійний партнер для релокованого бізнесу

Калуська міська територіальна громада впевнено доводить своє лідерство як індустріально-промисловий центр Прикарпаття. І важливу роль у цьому відіграє релокований бізнес.

Одним з дуже важливих завдань, яке стоїть перед тиловими громадами, є створення умов для переміщення бізнесу (релокації) з територій, які охоплені війною. Ці питання для керівництва Калуської міської територіальної громади стали пріоритетними. Адже крім гуманітарного аспекту, який полягає в прихистку людей, є ще стратегічний – зміцнення економічних позицій.

Усе починалося з того, як буквально в перший місяць російської агресії на всіх офіційних електронних ресурсах Калуської міської ради з’явилися запрошення для промисловців і підприємців до переселення виробничих потужностей з окупованих територій. Калуська громада пропонувала конкретні виробничі площі, земельні ділянки, можливості для поселення людей, консультаційний супровід – словом, комплекс послуг для створення якнайкращих умов для порятунку й збереження бізнесу.

Результати такої підготовчої роботи не забарились – уже в квітні минулого року в Калуші перше релоковане підприємство «ТОВ «ХАРКІВСЬКА ЗОВНІШНЬОТОРГІВЕЛЬНА ФІРМА «МОТОРІМПЕКС» (директор – Артем Нескорожений) перевезло своє обладнання, змонтувало і взялося до роботи. Відтоді це підприємство успішно працює (виробляють гідравлічні комплектуючі для агропромислової техніки), поступово нарощуючи свої потужності.

ТОВ «ХАРКІВСЬКА ЗОВНІШНЬОТОРГІВЕЛЬНА ФІРМА «МОТОРІМПЕКС».

Перший успішний досвід релокації в Калуську громаду став добрим прикладом для багатьох підприємств. На цьому часто наголошують й їхні керівники. В результаті на сьогодні в Калуській територіальній громаді вже є понад 20 релокованих різнопланових підприємств (в області – близько 70). З різних міст України у Калуш переселилися ТОВ «МКМ НАЙНЕКС», Державна установа «Державний науково-дослідний і проєктний інститут основної хімії», ТОВ «К.ТЕКС», ТОВ «Виробниче підприємство «Моторімпекс», ТОВ «Агропродукт», ТОВ «ІМПЕРАТИВ ЮА», ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЛЕО ТРЕЙД» ТзОВ «КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «СХІДНІ ЛАСОЩІ», ТОВ «ПРОФІ ТРЕЙД ЮА», ПП «ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКА ФІРМА «ДОН», НПП «Сузір’я», ТзОВ «Зміївська паперова фабрика», ТОВ «ОЛВУД», ТОВ «Компанія «ЛБП», ТОВ «Склопром», ТзОВ «ЛОЗІВСЬКИЙ КОВАЛЬСЬКО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД», ТОВ «АКВАІЗОЛ», ВДМ «Ресурс», ТОВ «ЮТЕРМ УКРАЇНА», ТОВ «ПОЛІСТІЛ», ПП «Група компаній «Торгсервіс», ТОВ «Ньютон Промсервіс», ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «ВЕСНА».

ТОВ «ОЛВУД». НПП «Сузір’я». ТОВ "ІМПЕРАТИВ ЮА".

У переліку релокованих є також заклади роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та приватний дитячий садок.

Схоже, що зупинятися на досягнутому щодо релокації в Калуській громаді не планують – міська влада шукає нові форми роботи у цій царині, зокрема в налагодженні співпраці з Івано-Франківською торгово-промисловою палатою, Жіночою діловою палатою за підтримки ПРООН. Власне з їхньої ініціативи восени минулого року в Калуші відбувся форум «Прикарпаття – регіон для релокації». І цей захід, який об’єднав зусилля місцевої влади, науковців та практиків, став ще одним потужним каталізатором для нових проєктів з мотивації переселення бізнесу з окупованих територій.

Слід зазначити, що місто має значні площі промислових земель, у ньому діє приватний індустріальний парк «Kalush industrial HUB», який відібрано для трансформації в екоіндустріальний парк. Індустріальний парк уже надав свої площі релокованому бізнесу, а евакуйоване із зони бойових дій обладнання тут зберігають безоплатно.

Крім того, Калуська міська рада працює над створенням ще одного індустріального парку – «Галіція», який буде розташовано у промзоні на площі близько 20 га.

Секретом свого успіху в створенні сприятливих умов для розвитку бізнесу в місті вважають прозорість та відкритість місцевої влади, системну роботу в трикутнику «влада – бізнес – громадськість», обізнаність влади з потребами бізнесу, готовність спільно працювати на результат.

Міський голова Андрій Найда в коментарі газеті «Галичина» зазначив: «Калуська громада визнана однією з найактивніших громад в Україні, яка вже сьогодні формує й реалізовує плани дорожньої карти відновлення України, що була окреслена Міжнародною конференцією в Лугано (Швейцарія). Це відзначали на регіональному форумі в Івано-Франківську (https://fb.watch/k2l2d5Np58/), де я мав честь ділитися досвідом нашої громади, зокрема й тим, що стосується релокації бізнесу. Вважаю, що передумовою нашої успішності тут була злагоджена й продумана робота громади, яка прийняла близько 14 тисяч вимушених переселенців. І ми зобов’язані були стратегічно дивитись на долю цих людей у майбутньому – де їм жити, де працювати. Відтак – активно облаштовували прихистки та займалися релокацією бізнесу.

Я задоволений, що бізнес обирає саме нашу громаду, бо це для нас новий досвід, нові робочі місця, і загалом – розвиток. Тому Калуська міська рада й надалі запрошує до співпраці всіх зацікавлених суб’єктів господарської діяльності для започаткування та масштабування бізнесу у нашій громаді! Допоможемо підібрати необхідні виробничі, складські, адміністративні приміщення, а також надамо перелік вільних земельних ділянок промислового призначення. Сприятимемо у підключенні до мереж інженерно-технічної інфраструктури та в інших організаційних питаннях.

Якщо когось цікавить релокація у нашу громаду – телефонуйте на номери: 0380509945361, 0380681095850 або надсилайте пропозиції на invest_kalush@ukr.net http://investkalush.if.ua. Будемо раді співпраці з вами!»

Наталія ТАБАЧУК. Начальник відділу координації роботи зі старостинськими округами, закупівель та комунікацій Калуської міської ради.