Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 липня

Кабінет Міністрів України вирішив продовжити адаптивний карантин до 31 липня. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

За його словами, приймається методика посилення карантину, у випадку погіршення епідеміологічної ситуації.

Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Водночас оновили механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:

- проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;

- діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;

- роботи метрополітену;

- перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;

- відвідування закладів дошкільної освіти;

- роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;

- діяльності закладів харчування.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

▪️ завантаженість ліжок становить понад 50%

▪️ середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів

▪️ коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%

▪️показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

На період карантину робочий день в центральних і місцевих органах виконавчої влади, інших державних органах підприємствах, установах та організаціях державної форми власності може розпочинатися в період з 8 до 10 годин ранку.

Рекомендовано на час карантину забезпечити дистанційний пункт роботи та/або гнучкий режим робочого часу, що передбачатиме для працівника фіксований час, протягом якого він обов'язково повинен бути присутнім на робочому місці та змінний час, протягом якого він на власний розсуд визначатиме періоди робоит в межах встановленої норми тривалості робочого часу.

Обласним, районним держадміністраціям опрацювати спільно з органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання можливість запровадження на період карантину графіків роботи підприємств, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи.

Рекомендовано органам місцевого самоврядування розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.