Іванофранківець Василь Кричун підкорив Говерлу… 95-й раз!

Відомий ентузіаст здорового способу життя з обласного центру Прикарпаття Василь Кричун, до речі, учасник і переможець багатьох міжнародних та всеукраїнських легкоатлетичних змагань між ветеранами спорту, недавно 95-й раз піднявся на найвищу вершину України – Говерлу. І зробив це саме на свій 72-й день народження.

Заодно він відзначив так і 60-річчя з часу свого першого сходження на цю гору. Адже вперше піднявся на Говерлу ще 1959 р. І відтоді й полюбляє сходити саме на цю вершину як улітку, так і взимку.

Зазвичай у березні на самій горі та й на підходах до неї ще панує зима: снігопади, мороз, ожеледиця, сильні вітри, туман, можливий схід снігових лавин. Доводиться застосовувати альпіністське спорядження, застерігатись як від обмороження, так і від сонячних опіків. Але, звісно, ці й інші погодні обставини ще жодного разу за останні роки не зупинили любителя зимового сходження.

А цього року погода сприяла ентузіастам «Говерляни-2019», у числі яких був і пан Василь, – увесь день було сонячно, стояло близько 10-15 градусів морозу, сніговий покрив сягав 1,5-2 метри завтовшки. Така погода на Говерлі буває раз на 5-10 років. Правда, з виходом на хребет учасників сходження зустрів сильний вітер, який утруднював рух до вершини, забирався під одяг туристів, обпікав обличчя. А окремі його короткочасні пориви, здавалося, хотіли «здути» учасників сходження вниз.

На верху ж гори «говерлянці» провели мітинг, встановили прапор України та виконали державний гімн. А загалом сходження було присвячено 205 річчю з Дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка, вшанування пам’яті відомого львівського туриста Ореста Копійчука та альпініста – героя Небесної Сотні Юрія Вербицького.

За підсумками ж «Говерляни-2019» представники організаторів сходження – зокрема Львівських обласної федерації спортивного туризму й туристично-альпіністського центру «Скеля» – нагородили В. Кричуна грамотою як найстаршого учасника спортивно-туристичної акції.