Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня та її румунські колеги з міської лікарні Сігету Мармація презентували спільний транскордонний проєкт з Євросоюзом, який приніс медицині України й Румунії близько мільйона євро, з яких ЦМКЛ отримає 400 тис. У рамках реалізації проєкту протягом року має бути закуплено медичне обладнання для двох лікарень і проведено відповідне навчання медичного персоналу. Зазначимо, що вигравати такі проекти не так просто, як може видаватися на перший погляд. Безпосередньо над проєктом лікарі двох країн працювали близько двох з половиною років, але до нього вони йшли десять років…
З вітальними словами до присутніх звернулися представниця регіонального офісу Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна–2014-2020 в Івано-Франківській області Оксана Шийчук, голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків, менеджер проєкту від Румунії, керівник міської лікарні Сігету Мармація Дунка Даніель Раду, котрий особливо відзначив активну й продуктивну співпрацю, яку розгорнули обидві лікарні, що дуже добре, оскільки для хвороб кордонів не існує. А менеджер проєкту від України головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк подякував усім творцям проєкту за його успішний старт…
Якщо вичерпніше про сам проект, то завдяки йому ЦМКЛ отримає 20 одиниць сучасного медичного обладнання для діагностики, хірургії, анестезії та інтенсивної терапії, швидкої діагностики й підтримки життя в надзвичайних ситуаціях, лікування хронічних захворювань та геріатрії. Втім, і на цьому наголошували обидві сторони, вибудовується якісно новий і продуктивний механізм співпраці між дружніми лікарнями Румунії й України для обміну знаннями, спільних навчальних програм і медичних послуг у сфері профілактичної медицини, діагностики хронічних захворювань. Адже усім зрозуміло, що для успішної реалізації й функціонування проєкту необхідно буде пройти відповідний кваліфікований вишкіл медичного персоналу, який працюватиме на сучасному медобладнанні.
Власне саме для цього заплановано другу частину проєкту – «Спеціалізовані тренінги», що складатиметься з п’яти спеціалізованих воркшопів, які пройдуть у лікарнях-партнерах. Зокрема в Івано-Франківській ЦМКЛ відбудуться воркшопи на теми «Роль і значення лапароскопії в діагностиці та лікуванні гострих хірургічних захворювань черевної порожнини», «Переваги використання якісного обладнання в діагностиці та лікуванні очних захворювань», «Цінність швидкого і якісного лабораторного обстеження в діагностиці в умовах невідкладної допомоги пацієнтам». У Сігету Мармація пройдуть воркшопи на теми «Механічна вентиляція –інвазивна та неінвазивна» та «Догляд за хронічними ранами та стомою».
Такий обмін знаннями і спільне навчання обох команд лікарів з Івано-Франківська й Сігету Мармація дасть можливість не лише значно підвищити професійний рівень медичного персоналу, а й зав’яже тісніші професійні відносини й дружні міжособистісні стосунки колег-лікарів Румунії й України.
Що цікаво, один із менеджерів проєкту – Моніка Діну – відзначила, що за ці два з лишком роки вона побувала в Івано-Франківську шість разів. Природа, колорит традицій і життя громади Прикарпаття настільки її захопили, що вона з фотографій та відеоматеріалу, який назбирала за цей час, планує власним коштом випустити документальний фільм.
А тим часом триває праця над новим спільним проєктом лікарні Сігету Мармація й ЦМКЛ: будівництво в Івано-Франківську додаткового приміщення невідкладної та ургентної допомоги при Центральній міській клінічній лікарні та наповнення його необхідним обладнанням.