Наприкінці березня в 11 містах країни стартує 16-й фестиваль «Французька весна», темою котрої цього разу обрано колір – як всеохопний арт-обєкт. На Хрещатику планують відкрити імпровізовану галерею двох майстринь - французької декораторки Ізабель Даерон й української художниці Дарини Альошкіної, що працює в техніці витинанки.
У столиці України все розпочнеться на Софійській площі в Києві, де покажуть проект-виставу «Садівниця Мю і кінематика флюїдів». Сюжет постановки розгортатиметься навколо схожої на квітку конструкції, яка буде відкриватися, як величезна музична шкатулка.
А далі фестивальні акції підхоплять інші міста України. Так, протягом місяця відбуватимуться безліч безпрецедентних мистецьких акцій на перетині різних жанрів мистецтва.
Також частиною програми стане створення трьох муралів французькими художниками в Києві, Львові та Рівному. Мурал на стінах київської школи № 106 створить художник GoddoG, чия творчість знаходиться на межі урбаністичного мистецтва, абстракції та вільної фігуративності. Один з піонерів французького стріт-арту Marko93 створить два мурали у Львові та Рівному, і проведе майстер-клас зі світлового графіті.
Не обійдеться без музики. Шанувальники «Французької весни» зможуть також насолодитися музичними концертами: французького піаніста і композитора Тьєррі Майяра, ансамблю Alternance, струнного квартету Danos, а також концерту тріо французького піаніста і композитора Венсана Буржекса і українського джазового біг-бенду Drum Art Big Band Олексія Вікулова.
Шанувальники кіно традиційно побачать кращі фільми французької кіноіндустрії в рамках Фестивалю допрем'єрних показів, Довгих ночей короткого метра, Ретроспективи фільмів з музикою Мішеля Леграна.
Цікаво, що в рамках «Французької весни»-2019 окремою частиною програми стане кулінарний напрям. Так, 21 березня українські ресторани в рамках гастрономічної ініціативи проекту Goût de France проведуть французьку вечерю. Крім того, в програмі Гастрономія можна, наприклад, зустріти майстер-клас в одеському ресторані Bernardazzi, лекцію про французьку випічку в Харкові, і навіть чемпіонат з кондитерського мистецтва.
В Івано-Франківську чекаємо вже на третю «Французьку весну». За словами головного режисера Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Жуля Одрі, якраз торік на фестивалі «Французька весна» він уперше познайомився з Івано-Франківськом, куди привіз свою виставу «Сьогодні вечері не буде» і саме в ті дні він зрозумів, що Франківськ - це місто, де б він хотів жити». Цього року він відвідав концерт французького піаніста Максима Зеккіні, котрий виконує фортепіанні твори для лівої руки, зокрема, концерт Моріса Равеля.
Тож цього разу франківці і гості міста матимуть щасливу нагоду 23 березня відвідати майстер-клас вишивки високої моди від Анастасії Віст, провідної стилістки Будинку Lemarie-Chanel з Парижу. Цього року перша подія у рамках фестивалю відбудеться у торгово-промисловій палаті.
Урочисте відкриття «Французької весни» пройде 4 квітня у галереї «Арт на Мур». Запрошують на виставку фотографій «Маленькі безлади світу» за участю автора – французького фотографа Аделін Кейль.
18 квітня у Івано-Франківській обласній філармонії ім. Іри Маланюк відбудеться вистава-кабаре «Боріс і Бобі», а наступногот дня - вистава-кабаре «Поезія Жака Превера» за учасьі акторів з Орлеану.
Також 19-20 квітня у кінотеатрі «Люм’єр» можна буде взяти участь у проекті «Довга ніч короткого метру», а 20 квітня – показ мод «Французька весна» від школи краси «Ювента».