Івано-Франківськ знову доставив допомогу землякам на передовій

Наприкінці минулого тижня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків утретє нинішнього року відвідав з волонтерською місією прикарпатців на фронті, які нині в складі різних військових частин на Донеччині протистоять навалі московитів.

Це була одна з найдовших поїздок на схід міського голови. Попри обстріли населених пунктів, де пролягав запланований маршрут, змінювати його не стали. Щасливо дібравшись до бійців із 47-го, 108-го і 109-го батальйонів, танкового батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», 45-ї артилерійської бригади «Карпатська Січ», 48-ї бригади, тактичної групи «Сапсан» 24-ї бригади на донецькому напрямку, Руслан Марцінків передав із рук у руки необхідну бійцям допомогу, здебільшого те, що вони попередньо просили в своїх листах.  

А це загалом – 230 FPV-дронів, 7 «мавіків» різних моделей, генератори, зарядна станція «EcoFlow», «старлінк», радіостанції та батареї до них і продукти. Усе це устаткування, необхідне для наступу й захисту, вже у активному користуванні наших військових. «Дякуємо Івано-Франківській територіяльній громаді за велику допомогу для нас. Має бути надійний тил, щоби був надійний захист на фронті», – так зазначив франківським волонтерам військовослужбовець 109-го батальйону 10-ї ОГШБр на позивний «Марко». 

«Передавши цю допомогу, ми подякували землякам за те, що захищають нас, за те, що нині на прикарпатській землі маємо відносний спокій», – заявив після поїздки міський голова Руслан Марцінків.

Уже 3000 дронів Івано-Франківська громада передала для українських воїнів на передовій, ще на 1000 цих безпілотників-камікадзе оголошено черговий тендер. А загалом до кінця 2024 року міська громада планує підсилити бойову спроможність наших захисників 10 тисячами FPV-дронів.

На Донеччині очільник Івано-Франківської МТГ також підписав угоду про співпрацю з Покровською ВЦА. Це не перший такий документ про співпрацю з прифронтовими громадами. Рік тому Івано-Франківськ підписав меморандум про співпрацю з містом Гуляйполе та смт Покровськ Дніпровської области, угоду про співпрацю з Авдіївською ВЦА. І вже майже десять років минуло угодам з Попаснянською громадою на Луганщині та Волновахою на Донеччині. «Продовжуємо співпрацю з прифронтовими громадами. Маємо пам?ятати, що в єдності – наша сила. Тепер дуже важливо цей документ наповнити реальним змістом. Тому вважаю це продовженням наших добрих справ для ЗСУ, а також для цивільного населення», – так прокоментував угоду про співпрацю із Покровською ВЦА Руслан Марцінків.

Але Івано-Франківськ з самих початків повномасштабної війни з московією багато допомагає й безпосередньо захисникам з-поміж жителів громади. На початку березня аналітичний портал «Слово і діло» зібрав інформацію про те, в яких українських містах мобілізовані та контрактники отримують фінансову підтримку з місцевих бюджетів і де вона найбільша. І виявилася цікава тенденція: тон у цьому задають західні міста – Івано-Франківськ і Львів.

Якщо у нашому місті із січня нинішнього року виплачують з місцевого бюджету допомогу на спорядження в розмірі 50 тисяч гривень бійцям, які воюють на передовій, і по 20 тисяч гривень – тим, які трохи далі від лінії фронту, то у Львові міська влада надає одноразову допомогу в розмірі 50 тисяч гривень для військових, які підписали контракти з військовими частинами. А от мобілізованим у Києві виплачують по 30 тисяч гривень; в Одесі та в Чернігові – по 20 тисяч гривень; у Луцьку – 15 тисяч гривень; у Тернополі – 10 тисяч гривень; у Полтаві – 10 тисяч гривень. А у Вінниці, Рівному і Чернівцях таку допомогу військовослужбовцям ще не виплачують. Таким чином, Івано-Франківськ і в цій справі перебуває на перших позиціях в Україні.