Італійці заявляють, що знайшли ефективні ліки від коронавірусу, а американці тим часом випробовують вакцину на добровольцях

Поки що це лише результати наукового експерименту, який провели в медзакладах Італії та Китаю. Про це повідомив фахівець з інфекційних захворювань у лікарні Котуньо в Неаполі Вінченцо Монтесарчіо (з інформ. італ. сайту La Repubblica). Позитивний результат лікування хворих на коронавірус медики отримали завдяки одному препарату від ревматоїдного артриту, котрий належить до групи імунодепресантів (він зменшує активність імунної системи). Препарат використовують для лікування артритів різної важкості, проте його нема в офіційних рекомендаціях авторитетних джерел для лікування саме коронавірусу, до того ж він має дуже багато побічних реакцій.

Президент італійського Фонду меланоми Паоло Асьєрто розповів, що ідея використання протиартритного препарату у лікуванні коронавірусу з’явилась завдяки отриманим раніше хорошим результатам під час лікування ним деяких побічних ефектів під час імунотерапії пацієнтів з онкозахворюваннями.

Італійські лікарі зазначають, що сам препарат не вбиває коронавірус Covid-19, проте діє на ускладнення, які той викликає в організмі людини. Він знижує гіперактивність імунної системи, що є причиною дихальної недостатності й тим самим допомагає людині не задихнутись. Тобто не впливає на сам вірус, а лише на його наслідки, тож для профілактики його приймати не потрібно.

Отриманий результат - покращення стану хворих у Неаполі, Прато і Козенце дає підстави медикам стверджувати про ефективність ліків. Як каже фахівець із Неаполя Вінченцо Монтесарчі, препарат включений в клінічні дослідження за участю 188 пацієнтів з коронавірусною інфекцією, завершити які планують до 10 травня.

* (За останніми даними, Італія нині на другому місці після Китаю за кількістю хворих на коронавірус COVID-19 (майже 25 тисяч) та померлих (майже 2 тисячі)).

Тим часом у США вчені з Вашингтонського науково-дослідного інституту Kaiser Permanente в Сіетлі ввели нещодавно створену пробну вакцину проти коронавірусу першим чотирьом добровольцям. Її планують протестувати на 45 особах віком від 18 до 55 років, кожна з яких отримає 2 дози препарату з інтервалом в місяць. Деякі з ретельно відібраних здорових добровольців отримають більш високі дози, ніж інші, щоб перевірити, наскільки сильними повинні бути щеплення.

Науковці перевірятимуть наявність будь-яких побічних ефектів і візьмуть зразки крові для перевірки, чи активізує вакцина імунну систему. Разом з тим вони повідомили, що навіть якщо дослідження буде успішним, то вакцина буде недоступна для широкого використання ще впродовж 12-18 місяців.

А поки тривають наукові дослідження методів боротьби зі смертельною недугою, вчені та лікарі радять дотримуватись і вживати усіх засобів безпеки, аби не захворіти самим й не стати носіями вірусу.