Інтерв’ю журналіста Дмитра Гордона з екс-командиром бойовиків ДНР, полковником ФСБ Ігорем Гіркіним-«Стрєлковим», оприлюднене недавно, спричинило скандал і нині є серед найбільш обговорюваних резонансних тем. Політики, активісти і прості громадяни у соцмережах відреагували на нього по-різному. Хтось присоромлював журналіста за спілкування з терористом і захопливе ставлення до нього, дехто навіть влаштував пікети під будівлею інтернет-видання Гордона. Проте є й професійне бачення спеціалістів.
У прокуратурі та СБУ кажуть, що розмова з т. зв. міністром оборони псевдореспублік на Донбасі стане вагомим доказом у міжнародному суді в Гаазі, куди Гордон уже передав записи, адже впродовж майже чотирьох годин спілкування скайпом було порушено десятки тем – авіакатастрофа малазійського літака, анексія Криму, окупація і війна на Донеччині та Луганщині, розстріли військовополонених на непідконтрольних територіях й т. д. І ці свідчення є важливим доказовим матеріалом у справі розслідувань злочинів Російської федерації проти України.
Сам Д. Гордон після інтерв’ю з Гіркіним заявив, що його нема за що винити, адже запитання бойовику він ставив у «співдружності з українськими спецслужбами» (у підготові допомогли ветерани спецслужб і юристи). Журналіст хотів, аби цю розмову і важливі свідчення проти Кремля почув увесь світ.
За Гордона заступилися як політики, так і представники СБУ. Нинішній заступник головного прокурора України Гюндуз Мамедов сказав: «Кожен виконує свою роботу. Журналіст бере інтерв’ю, а я як прокурор, який відповідає за розслідування військових злочинів, аналізую сказане і досліджую факти. Тому в цьому випадку можу висловити лише подяку, а не критикувати за ті свідчення, які почуло наше суспільство і правоохоронні органи».
Відреагували на резонансну подію і у Службі Безпеки України. Там уже аналізують почуті факти на предмет їх використання як додаткових доказів захоплення Росією території України та фактичного розв’язання кривавої війни на сході нашої держави.
«Це інтерв’ю – чудовий спосіб доказової бази та отримання психологічного портрету Гіркіна, - каже екс-очільник СБУ Ігор Смешко. – …Журналіст проявив мужність і отримав доказову базу для просування звинувачень злочинців».
Юристи також на боці Гордона, адже той, як журналіст, мав право брати інтерв’ю у будь-якої людини, тому що ні закон про свободу слова, ні журналістська етика цього не забороняють.
Такої ж думки і колишній заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе: «Це світова практика, коли журналісти беруть інтерв’ю навіть у ворогів країни».
А перший президент України Леонід Кравчук звернувся до громадськості з проханням не очорнювати спроби Дмитра Гордона дізнатися правду і замість того, щоб здіймати стільки галасу, уважно послухати записи і вибачитись перед журналістом, адже він зробив потрібну для України справу.
Дивує у цій ситуації те, чому наші громадяни не реагували так бурхливо, коли наші відомі проросійські політики (Медведчук, Абрамович й ін.) їхали на поклон до самого Путіна у Москву...
Це інтерв’ю, незважаючи на критику і різні тлумачення, набрало в соцмережах уже близько 3,5 мільйона переглядів. І, мабуть, воно дає найголовнішу відповідь суспільству: хто ж здав Україну Путіну?