Вакцина проти коронавірусу нині, у час пандемії і великої затребуваності в ліках від смертельного захворювання, є головною мішенню для злочинців. Тому можлива поява великої кількості фальсифікату як вакцин, так і лікувальних препаратів. Про це попередили в Інтерполі.
У ВООЗ закликали країни готуватися до вакцинації від коронавірусу. Проте не кожен зможе одразу її отримати, тож кількість шахрайств, пов'язаних з COVID-19, уже збільшилась. Правоохоронці попередили про фальсифікації, крадіжки та незаконну рекламу щеплення проти COVID-19 та грипу. Вони навели приклади, коли рекламували та продавали фальшиві препарати. "Оскільки низка вакцин проти COVID-19 наближається до затвердження та розповсюдження у всьому світі, забезпечення безпеки ланцюга поставок та виявлення незаконних веб-сайтів, що продають фальшиву продукцію, будуть мати важливе значення", - пишуть в Інтерполі.
Там зазначили про необхідність координації між правоохоронними органами та органами охорони здоров'я. Вакцини нині є основною мішенню організованої злочинності, адже на них зараз можна мати надзвичайні прибутки.
"Поки уряди готуються до випуску вакцин, злочинні організації планують проникнути або порушити ланцюги поставок. Злочинні мережі також будуть націлені на нічого не підозрюючих громадян через підроблені веб-сайти та неправдиве лікування, що може становити значний ризик для їх здоров'я, навіть життя", - каже генсекретар Інтерполу Юрген Сток.
За його словами, важливо, щоб правоохоронні органи були якомога підготовлені до діяльності шахраїв. На думку генсекретаря, тестування на вірус теж важливе, що вже призвело до паралельного виробництва та розповсюдження несанкціонованих та фальсифікованих наборів для тестування.
Зі збільшенням кількості шахрайств, пов’язаних з COVID-18, Інтерпол також радить громадянам проявляти особливу обережність під час пошуку в Інтернеті медичного обладнання чи ліків.
Аналіз відділу кіберзлочинності показав, що з 3000 веб-сайтів, пов’язаних з інтернет-аптеками, котрі підозрюють у продажу незаконних ліків та медичних виробів, близько 1700 містили і кіберзагрози, особливо фішинг та спам.
Як повідомили раніше в ООН, різні зразки вакцини від коронавірусу можуть стати доступними вже в найближчим часом. Першу ліцензію на випуск отримали американська Pfizer і німецька BioNTech.