Хмільне пиво: особливості виготовлення

Щоб зварити натуральне і смачне пиво, не обійтися без хмелю. В рослині присутня така речовина, як лупулін. Саме вона дає напою оригінального смаку з легкою гірчинкою. Все залежить від виду основного інгредієнту. В залежності від виду в рослині присутня різна кількість ефірних олій. Хмільне пиво користується великою популярністю. Щоб оцінити якість напою, необхідно уважно підійти до його вибору. Доставку нефільтрованого пива в Києві можна замовити на спеціалізованих сайтах.

Класифікація сортів

При виборі хмелю увагу звертають на технологію виведення. Після цього визначають сорт. Виділяють дві основні групи рослини: селекційні і районні. Перший сорт хмелю отримують в результаті схрещування різних видів рослин, а другий – при зборі культури на певній місцевості. Вирощуванням займаються досвідченні селекціонери. Тільки вони можуть добути якісний хміль для створення гідного пива.

Також хміль класифікують в залежності від кольору лози:

    1. Червоні. Рослина відрізняється швидкістю росту. За допомогою такого сорту можна за короткий проміжок часу отримати якісний пивний інгредієнт. При зборі урожаю требі враховувати одну особливість. Несвоєчасно зібрані шишки мають низьку концентрацію лупіліна.
    2. Зелені. Дозрівають трохи довше червоних. Шишка має різкий насичений запах. Разом з цим сорт поступається по агротехнічним характеристикам. В результаті цього зелений хміль все рідше використовують для вироблення пива.
    3. Напівчервоні. Зазвичай використовуються в якості допоміжного інгредієнта.

    В залежності від форми виділяють грубий, тонкий і середній хміль. Особливу цінність має другий тип, так як він має добрі смакові якості. Тому саме його пивовари зазвичай використовують для приготування пінного напою.

Популярні сорти

Особливою популярністю користується «Жатецький» хміль. Вперше він був використаний для пивоваріння в Чехії декілька століть тому. Він надає напою м’який смак і приємний аромат, в якому чути легкі нотки пряностей. В Чехії рослина вирощується у великій кількості. Український хміль не має таких властивостей, як справжній «Жатець».

Не меншою популярністю користується «Магнум». Сорт був виведений в результаті схрещування дикорослої рослини. Сталося це в Німеччині у кінці минулого століття. В перші роки популярність сорту різко збільшилась. Його все частіше використовують для приготування пива, яке має гарний смак та запах.

До переваг хмелю «Магнум» відносять добре зберігання, транспортабельність, помірну пряність і чисту гіркоту. На рівні з цим варто відмітити сорт «Перлі». Ці два сорти використовуються в якості добавки. «Перлі» придає напою пряний аромат и легкий трав’яний смак. Такі особливості враховуються при виготовленні пінного напою.