«Химерна» література від вінницького видавництва «Дім химер» завітала до Івано-Франківська

В івано-франківській книгарні «Є» був «химерний» тиждень. Молоде і амбітне вінницьке видавництва «Дім химер» презентувало свої три книжки. Назва видавництва дуже промовиста, тож і книжки тут видають особливі – для любителів «темних» жанрів. Отож, рівненська письменниця Ксенія Циганчук презентувала роман-хорор «По той бік пам’яті», вінничанин Сергій Рибницький – роман-антиутопію «Жовтий закон» та киянин Павло Дерев’янко – темне героїчне фентезі «Аркан вовків».

Ксенія Циганчук вже досить відома авторка. За свій трилер «Коли приходить темрява» вона отримала «Золотий пістоль» на «Коронації слова 2016». «По той бік пам’яті» – це третя книжка авторки. В ній письменниця досліджує феномен генетичної пам’яті, який вплітає у химерний клубок сюжетів слов’янських казок. Події у романі відбуваються у депресивному і зникаючому селі Марена, з якого неможливо вибратися, і в якому немає Інтернету, не працюють гаджети, зате є вдосталь дощу, ворон, кладовища, смертей і якихось підозрілих непевних персонажів. В усе це потрапляють п’ятеро друзів – дві дівчини та три хлопці, які просто їхали на дачу відпочити, але в силу фатальних непоборних обставин опинилися в Марені. І загроза нависає над усіма: хтось помре невідомо від чого, хтось потрапить у хатинку на курячих лапках, хтось згадає про далекі первісні часи, коли він брав участь у жахливій ініціації, тобто нудно не буде нікому – ні героям роману, ні його читачам. Ксеня каже, що писала його так, щоб до останньої сторінки читач не здогадувався хто вбивця, і це їй вдалося.

Сергій Рибницький презентував роман-антиутопію «Жовтий закон». Події в книжці відбуваються в недалекому майбутньому в теперішній Україні на тлі війни, що триває, але все решта набагато гірше. Абсурд, жахи, постійні теракти, убивства, епоха постправди, анархії і виродження, втрати людського обличчя і гуманних парадигм, ірреальна реальність, коли все обертається навколо так званого «Жовтого закону», сенс якого у легалізації зброї в інтересах партій та узурпації влади. І ніхто вже навіть не говорить про зло в ім’справедливості, бо й це слово забуте. Чи є цей роман українським продовженням чи українським прочитанням Джорджа Орвелла «1984» покаже час.

Київський письменник Павло Дерев’янко у своєму героїчному темному фентезі на тлі альтернативних декорацій «Аркан вовків» презентує іншу реальність. Гетьманщина Хмельницького вистояла і перемогла, майже двісті років тут правлять виборні гетьмани та двопалатний парламент, Червона та Чорна ради, співіснують католицька та православна церкви, мова з кирилиці перейшла на латинку, у небі пливуть цепеліни, а серед людей живуть відьми. На захисті Українського Гетьманату стоять військо Січове, Таємна Варта і лицарі Сірого Ордену, що мають особливі здібності. Павло Дерев’янко присвятив цю книжку всі захисницям і захисникам України, які борються за нашу свободу і незалежність. «Аркан вовків» – перша книжка трилогії «Літопис Сірого Ордену» – розкішного фентезі про козаків-характерників. Над другою книжкою автор вже працює.