(Оновлено) Гральний бізнес в Україні повинен зникнути до кінця цього року

Про це заявив глава українського уряду Олексій Гончарук. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що на виконання рішення Уряду поліція припиняє діяльність гральних закладів.

Закон про заборону в нашій країні азартних ігор було прийнято ще в 2009 році. Проте, як усім відомо, він процвітає й досі. І першочергово завдяки тому, що його "кришують" високопосадовці або ж представники правоохоронних органів. За порушення цього закону на власників таких установ мали би, згідно закону, накладати штраф у розмірі 8 тисяч мінімальних зарплат — понад 33,3 мільйона гривень, а майно конфісковувати. Але це не надто лякає керівників закладів, бо вони знають, що у нас, маючи великі статки, можна легко обійти закон і уникнути покарання.

Недавно 19 грудня Верховна Рада під час голосування в першому читанні провалила законопроект №2285-Д "Про державне регулювання діяльності у сфері організації і проведення азартних ігор". Тому голова парламенту Дмитро Разумков запропонував направити пакет законів про гральний бізнес на доопрацювання в комітет для повторного розгляду в першому читанні. Також Кабінет міністрів висловив намір заборонити розповсюдження грального бізнесу під виглядом державних лотерей. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 20 грудня № 1325-р, чим скасував постанову №128/1037 про лотереї від 2002 року.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вирішив поставити останню крапку у боротьбі із цим незаконним видом бізнесу і пообіцяв до кінця 2019 року закрити усі гральні заклади в державі. Для цього він закликав українців повідомляти про працюючі зали грального бізнесу, яким вдалося "сховатися" від поліції, в соцмережах Кабміну і місцевим управлінням Нацполіціі.

З цією ж метою Державній фіскальній службі доручено провести перевірки гральних закладів. А глава МВС Арсен Аваков дав доручення співробітникам Нацполіціі на 16 год. 20 грудня закрити всі подібні установи країни.

За інформацією уряду, в країні досі працювало близько 8 тисяч підпільних казино (це ті, про які було відомо), і за два дні поліції вдалося закрити більше 5 тисяч таких закладів. Поліція вже розпочала 250 кримінальних проваджень у цій справі.

Правда, звернення про намір повної ліквідації грального бізнесу в Україні виглядає дещо дивним, адже улітку цього року Президент України Володимир Зеленський, навпаки, заявляв про те, що такий вид бізнесу потрібно легалізувати, адже він може принести великі прибутки державі. І як доказ наводив приклади мільярдних прибутків у розвинутих державах.

На Івано-Франківщині у п’ятницю, 20 грудня, поліція закрила 97 пунктів з гральними автоматами, більшість з яких працювала під виглядом розповсюджувачів державних лотерей. З цих закладів було вилучено 40 одиниць грального обладнання, повідомляє пресслужба Нацполіції області. Оперативні та слідчі підрозділи поліції проводять оперативно-слідчі дії для встановлення організаторів незаконного бізнесу і продовжують пошуки інших подібних закладів. Правоохоронці Івано-Франківщини також звертаються до громадян області з проханням у разі виявлення закладів з осередками грального бізнесу повідомляти про це на спецлінію «102».

Кореспондент