Гідравлічний насос (гідронасос) — це промислова машина, яка використовує енергію двигуна для транспортування рідини у необхідному напрямку. Подібни пристрої експлуатуються на виробництві доволі давно. Вони зарекомендували себе як високопродуктивні та надійні установки, що здатні впоратися з рухом великих обсягів робочого середовища. Існує багато різновидів промислових гідронасосів, кожен з яких має власну специфіку використання та обслуговування. Правильний вибір обладнання є запорукою його максимальної ефективності під час виконання функціональних задач.
Що з себе представляють гідравлічні насоси, їхні види
Насосні системи активно використовуються на промислових та комунальних підприємствах України. В залежності від напрямку та особливостей діяльності, актуальними можуть виступати різні види гідромашин. Але всі вони мають схожу конструкцію та принцип дії — механічна енергія (від двигуна або ручного впливу) перетворюється на енергію масла, яке забезпечує рух апаратної частини пристрою, що створює тиск і транспортує робочу рідину вертикально, горизонтально чи по колу. Насос має багато деталей, тому його ремонт і обслуговування представляють собою доволі складну задачу.
До найбільш популярних видів промислових гідронасосів належать:
- імпелерні;
- пластинчасті;
- шестеренні;
- поршневі;
- аксіально-плунжерні;
- шнекові (гвинтові) тощо.
Головна перевага гідравлічних насосних систем полягає у їхніх компактних розмірах. При високій продуктивності це надає широкі можливості для використання пристроїв на різних виробничих об’єктах. Деякі з насосів не вимагають електричного живлення, що підвищує їхню практичність та безпечність.
Промислові гідронасоси на українських підприємствах
Україна — промислова держава, і гідронасоси можна зустріти як на малих, так і на великих підприємствах у різних галузях. Ці пристрої використовують для:
- очищення від забруднень поверхонь;
- тушіння пожеж;
- примусової циркуляції рідини у системі;
- підтримки необхідного тиску в обладнанні;
- регулювання температури, вологості та інш.
Гідравлічні насоси необхідні для функціонування будівельної техніки, обладнання на нафтопереробних заводах, підприємств харчової промисловості. Насправді, складно уявити, у якій галузі можна було б повністю обійтися без подібних приладів. У залежності від виду та розмірів гідронасоса, його можна використовувати у стаціонарних чи мобільних системах.
Під час вибору промислового гідравлічного насосу, експерти рекомендують звертати увагу на:
- діапазон робочого тиску;
- інтервал частот обертання вала;
- загальні габарити пристрою;
- особливості його монтажу;
- вартість.
Лише ретельно вивчивши технічні характеристики обладнання, можна визначитися з тим, наскільки він підходить до виконання робочих завдань. Українські промисловики мають великий досвід використання подібних пристроїв і добре знають, яку користь здатен принести правильно підібраний гідравлічний насос.