Галина Баранкевич подарувала нову аншлагову різдвяну феєрію

Галина Баранкевич – артистка Франківського драмтеатру і співачка – не перестає дивувати шанувальників своєї творчості. На Старий Новий рік вона вкотре зібрала жителів і гостей нашого краю на традиційний концерт «Легенда святого Різдва». Подейкують, що чи не всі місцеві співаки мріють заколядувати разом з Галиною Баранкевич. Все просто: кожен хоче робити Божу справу. З таким посилом до справи беруться уже вчетверте – і щоразу збирають аншлаг, а цього року довелося робити ще й додатковий денний концерт.

Цікавинкою різдвяної феєрії стали несподівані дуети місцевих зірок, зокрема Олександра Семчука та Наталії Шевченко, Богдана Кучера та Оксани Романюк. Запалив публіку чоловічий гурт «Будьмо», дует «Гардамани». Лірично звучав голос заслуженої артистки України Світлани Весни, несподіваними каверами потішили гостей Amelika та гурт «Наша файна». Вперше цього року дзвінкою українською мовою прикарпатців віншував і колядував з ними і міжнародний колектив студентів-медиків з Марокко, Болгарії, Сирії, Іраку, Вірменії, Індії.

Надзвичайно зворушливою була прем’єра «Різдва» від заслуженої артистки України Олесі Пасічняк. Днями презентовано кліп на цю пісню, де в головній ролі знялися заслужена артистка України Ганна Бабинська й актори драмтеатру.

«Я починаю колядувати ще з вересня, – відкриває кухню проекту феєрії «Легенда святого Різдва» заслужена артистка України, натхненниця і режисерка дійства Галина Баранкевич. – Збираю виконавців, шукаю цікаві колядки, людей, які пишуть новітні коляди, як-от Олеся Пасічняк і Іванна Мошура, котрі створили ту натхненну колядку, що стала ніби гимном «Легенди…».

І ця багатомісячна праця потребує помічників. Окрім артистів, яким дістаються оплески, це асистентка режисерки Тетяна Гірник, художник-постановник Володимир Плазинський і авторка щоразу неповторного драматичного сценарію Таїсія Люта, а також вихованці Дитячої театральної майстерні при театрі й учасники школи «ЖивБувПес» та актори театру, котрі під керівництвом Андрія Кирильчука творять неймовірну «живу шопку» і доносять до глядача домінанти драматургічного дійства.

Сьогоднішня фабула була напрочуд суголосною часові. Родина чекає тата з війни, мати розповідає дітям про народження Христа Спасителя, родина накриває святковий стіл в очікуванні колядників. А паралельно цар темряви і цар Ірод нервують, коли чують коляду, і посилено шукають Різдвяну зірку. Уже позбирали найбільші з небесного покрову, зняли кремлівську і з герба Північної Кореї, підкуповують людей в залі: «Продай Різдвяну зірку», але марно: коляда лунає, руйнуючи їх і їхні плани. Колядники йдуть з усіх усюд, ідуть поміж люди, піднімаючи їх на дусі, вселяють віру в перемогу, закликають колядувати разом, пригощають пампушками і жартами.

«Щедрий вечер, добрий вечер, людям мир на світі, Што там чути, што чувати в Вефлеємскім повіті? В Вефлеємі мир чувати, по Господній благодати Народився цар сьвіта...», – старовинною лемківською щедрівкою розпочала зодягнена у щастя Галина Баранкевич фантастичну різдвяну феєрію.

«Цю щедрівку колись щедрували ми з мамою, татом і цілою нашою великою родиною, тому хвиля зворушення й радості заповнила моє серце...». Так щемно написала у «Фейсбуці» після концерту Ярослава Галик, голова Світової федерації українських лемківських об’єднань, дякуючи «прекрасній берегині лемківської пісні за чудовий вечір і тихий спогад».

І таких вдячних постів було чимало, як і квітів та спільних селфі, розмов на сцені й за лаштунками уже після завершення двогодинного концерту. Як і сліз очищення і віри, коли батько-воїн таки повернувся… Покликання Галини Баранкевич оберігати наші вічні традиції має так багато прихильників, що надихає й ошляхетнює.