Галичина за 9 вересня: «До Європи – через латиницю», вихід для громад, яким «не поталанило», навіщо знеславлювати Порошенка?..

Матеріалом «Усеосяжна трансформа» газета відзивається передусім на подію, яку вже назвали поразкою Путіна, – розповідає про головні попередні результати перемовин у Вашингтоні президентів України й США Володимира Зеленського та Джозефа Байдена.

У публікації «До Європи – через латиницю» видання порушує тему, яку вже давно час від часу обговорюють у нашому суспільстві, – про те, чи справді доцільно перевести українську абетку на латинський шрифт, аби якомога швидше інтегруватися зі Старим світом.

Що робити громадам, яким «не пощастило» мати на своїх територіях такі фінансові ресурси для місцевих бюджетів, як АЗС чи ЦШК? Виходом із хронічного безгрошів’я, як свідчить досвід, скажімо, Березівської ТГ на Верховинщині, може стати розгортання кооперативного руху в селі. Більше про це читайте в репортажі «Не колгосп».

Часопис пропонує своєрідну післямову до такого резонансного трапунку, як той що стався з екс-президентом Петром Порошенком, котрого на День незалежності облили речовиною зеленого кольору. Крім кореспонденції «…А опонентам – «зеленку», читайте й відкритого листа до глави держави з цього приводу від почесного професора Львівського національного університету ім. І. Франка Василя Лизанчука.

До Дня українського кіно (11 вересня) газета пропонує своїм шанувальникам публікацію «Альо, кінобудка!», подану під рубрикою «Забуті професії».

А з нагоди професійного свята працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості (12 вересня) – матеріал «Ювілейні акорди Долинського ГПЗ» – до 60-ї річниці заводу.

Читайте також репортаж із відзначення на Прикарпатті 210-річчя одного із «Руської трійці» – поета й етнографа Івана Вагилевича та нотатки із Всеукраїнської конференції щодо визначення того, скільки років насправді минуло від часу першої письмової згадки про Городенку – 500 чи всі 800?