«Галичина» за 3 червня: «Тет-а-тет Києва і Москви», чи подорожчає світло, «Говорити окремим голосом»…

У редакційній передовиці цього випуску «Галичина» пропонує огляд теми, яку вже кілька тижнів мусують на владному Олімпі України, – про зустріч президентів України й Росії, що її нібито готують на Банковій та у Кремлі. Матеріал розміщено під рубрикою «Політичні конфузи».

Аналітичну кореспонденцію щодо можливого зростання з липня тарифів на електроенергію для побутових споживачів читайте під заголовком «1,68 чи 3,7?». Газета розповідає про різні ймовірні сценарії розвитку цінової політики нашої держави в енергетичній галузі, починаючи вже з наступного місяця.

Часопис продовжує розпочату ще минулого випуску тематику цьогорічних «гастролей» карпатських ведмедів у низинних районах області. Що спонукає бурих «вуйків» спускатися з гір і коїти безчинства в господарствах селян та мисливських вольєрах? Причин декілька, стверджує журналіст Ігор Никорович у публікації «Ведмеді на Прикарпатті «розгулялися».

Нові штрихи з маловідомих чи й незнаних сторінок нашої історії відкриває газета в матеріалі «Гуцульські «варяги», приуроченому до Дня морської піхоти в Україні, що цього року збігся із Днем героїв. З нього довідуємося зокрема, що першим підрозділом першої дивізії морських піхотинців військ УНР був гуцульський полк, сформований переважно з карпатських плотогонів.

Про те, як у Великому Ключеві на Коломийщині відроджують давні традиції вінкоплетіння, а заодно й про таємниці народного обряду заплітання весільної молодої (нареченої) розповідає журналіст Ігор Лазоришин у кореспонденції «Благослови, Боже, отець і мати, вінок заплітати».

Відомий літературний критик, письменник, доцент кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Євген Баран підійшов до свого 60-річчя з вагомим «багажем». З цієї нагоди увазі читачів газети репортаж з його ювілейного вечора під назвою «Говорити окремим голосом».

Зацікавить шанувальників друкованого слова й велика стаття «…А решту з 40 тонн фондів розпорошили, або Тріумф і трагедія Музею визвольної боротьби України у Празі» заступниці директора Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Оксани Романів, і роздуми професора Івано-Франківського національного медичного університету Степана Геника, означені як «Наслідки Сандармоху, або Війна за Українську державність триває», і чергова публікація із серії «30 років Незалежності» під заголовком «Згідно з Цісарським маніфестом» – про передумови проголошення 1918 року Галицької держави…