«Галичина» за 29 липня: «Не біда, що біда…», аби гроші, День Яремчі підніс дух не лише горян, важкий спадок Витвицької ТГ…

Редакційну передовицю цього числа газети присвячено своєрідній традиції, що вже давно склалася на Прикарпатті, коли екологічні проблеми Калуша роками не розв’язують, але кошти на те справно випрошують із Держбюджету й отримують. Тож чи недавнє виїзне засідання профільного комітету Верховної Ради на Домбровському кар’єрі, про яке «Галичина» повідомляла, теж із того розряду, чи, може, цього разу все по-справжньому? Розбирався в тому журналіст Ігор Лазоришин, який і виклав результати своїх вислідів у публікації «Не біда, що біда...».

Видання розповідає також про непросту ситуацію у Витвицькій громаді – батьківщині знаменитого фестивалю «Яворина», нове керівництво якої отримало «у спадок» 5,5 мільйона гривень боргів. Хто в тому винен і що тепер робити – на такі класичні філософські запитання відповідає в інтерв’ю часопису голова Витвицької сільської ради ТГ Василь Ільницький.

У матеріалі «Злітали пісні понад гори...» читайте розповідь про особливості цьогорічного Дня міста в Яремчі та принагідного вже другого відкритого гуцульського фестивалю-карнавалу, який тут провели за участю гостей з інших регіонів України та з-за кордону, в тому числі й з віддалених країн.

Під постійною рубрикою «30 років Незалежності: реалії й висновки» цього разу вміщено два матеріали, назви яких свідчать самі про себе, – інтерв’ю з відомим істориком Олександром Палієм під заголовком «Чільний здобуток – збереження суверенності» та статтю британського журналіста українського походження Богдана Нагайла «Коли безпека – понад усе».

«Галичина» продовжує тему заснування і становлення Галицької експериментальної художньо-ремісничої школи (нині – Мала академія народних ремесел у Галичі) з нагоди її 30-річчя, розпочату в одному з попередніх випусків. Своїми спогадами про 1990-ті, коли, крім усього іншого, можна було втілювати в життя неймовірні ідеї, ділиться в матеріалі «Провісниця нової української школи» науковий керівник закладу професор ПНУ ім. В. Стефаника Богдан Тимків.

Газета розповідає й про те, як у Галичі дбають про історичні й культурні пам’ятки міста, які мають стати одним із туристичних магнітів Галицької ТГ, про модернізацію завдяки коштам від партнерських програм музею писанкового розпису в Коломиї, про нові книжки, видані Фундацією «Свята Унія» на 20-річчя проголошення Івано-Франківських єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка блаженними священномучениками…