Редакційну передовицю цього числа газети присвячено своєрідній традиції, що вже давно склалася на Прикарпатті, коли екологічні проблеми Калуша роками не розв’язують, але кошти на те справно випрошують із Держбюджету й отримують. Тож чи недавнє виїзне засідання профільного комітету Верховної Ради на Домбровському кар’єрі, про яке «Галичина» повідомляла, теж із того розряду, чи, може, цього разу все по-справжньому? Розбирався в тому журналіст Ігор Лазоришин, який і виклав результати своїх вислідів у публікації «Не біда, що біда...».
Видання розповідає також про непросту ситуацію у Витвицькій громаді – батьківщині знаменитого фестивалю «Яворина», нове керівництво якої отримало «у спадок» 5,5 мільйона гривень боргів. Хто в тому винен і що тепер робити – на такі класичні філософські запитання відповідає в інтерв’ю часопису голова Витвицької сільської ради ТГ Василь Ільницький.
У матеріалі «Злітали пісні понад гори...» читайте розповідь про особливості цьогорічного Дня міста в Яремчі та принагідного вже другого відкритого гуцульського фестивалю-карнавалу, який тут провели за участю гостей з інших регіонів України та з-за кордону, в тому числі й з віддалених країн.
Під постійною рубрикою «30 років Незалежності: реалії й висновки» цього разу вміщено два матеріали, назви яких свідчать самі про себе, – інтерв’ю з відомим істориком Олександром Палієм під заголовком «Чільний здобуток – збереження суверенності» та статтю британського журналіста українського походження Богдана Нагайла «Коли безпека – понад усе».
«Галичина» продовжує тему заснування і становлення Галицької експериментальної художньо-ремісничої школи (нині – Мала академія народних ремесел у Галичі) з нагоди її 30-річчя, розпочату в одному з попередніх випусків. Своїми спогадами про 1990-ті, коли, крім усього іншого, можна було втілювати в життя неймовірні ідеї, ділиться в матеріалі «Провісниця нової української школи» науковий керівник закладу професор ПНУ ім. В. Стефаника Богдан Тимків.
Газета розповідає й про те, як у Галичі дбають про історичні й культурні пам’ятки міста, які мають стати одним із туристичних магнітів Галицької ТГ, про модернізацію завдяки коштам від партнерських програм музею писанкового розпису в Коломиї, про нові книжки, видані Фундацією «Свята Унія» на 20-річчя проголошення Івано-Франківських єпископів Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка блаженними священномучениками…