«Галичина» за 27 травня: «Болехівські зашквари», як Заболотівська ТГ обходиться без старостів, чому Україна ще не в НАТО…

Відкриває випуск матеріал «Болехівські зашквари», в якому журналіст Ігор Лазоришин досліджує питання, як і чому доньці недавнього мера Болехова виділили торік під забудову земельну ділянку на місці колишнього єврейського гетто в місті…

В інтерв’ю «Галичині» голова Заболотівської селищної ради територіальної громади Петро Маліборський ділиться наразі рідкісним у масштабах України досвідом господарювання на території ТГ, до якого входить низка сіл, без залучення до керівництва об’єднаною громадою інституту сільських старостів. «Перебудовуємо стиль управління й віримо, що за п’ять років зробимо чимало потрібних справ», – переконаний чільник громади.

Є чимало каменів спотикання на шляху України до членства в НАТО. У тому, що наша держава досі не ввійшла до Північноатлантичного альянсу, «винна» не лише війна на її східних рубежах. Існують також інші чинники, політичні й економічні, на перший погляд, не пов’язані з метою і призначенням суто військового блоку… Читайте про це в нових текстах під спеціальною рубрикою, приуроченою до 30-річчя Незалежності України.

З нагоди 160-тих роковин перепоховання Тараса Шевченка, які в Україні відзначили днями, газета пропонує матеріал «Геній і гроші». З нього довідаємся про ще одну грань творчої особистості нашого Кобзаря, малознану, що лише підкреслює його обдарування…

В її руках давній народний промисел – соломкарство не лише оживає, а й розвивається, оскільки майстриня освоює у своїй творчій роботі із соломою нову тематику – зокрема й сакральну… Про це йдеться в репортажі з відкриття в Івано-Франківську виставки художниці Ольги Мельник-Солудчик.

А про калуське краєзнавство веде мову в діалозі з журналістом Романом Гладишем під назвою «Учора й завтра «соляного міста» професор кафедри філології Івано-Франківського технічного університету Олег Мадярчук.

До уваги читачів також нотатки про особливості й перспективи роботи онлайн, розповідь про ідентифікацію могили німецького піхотинця часів Першої світової війни на військовому цвинтарі в Галичі, тривожне повідомлення про те, що в мисливських вольєрах на Тисмениччині чинить розбій ведмідь, який невідь-звідки приблукав сюди…